AMD Wattman Hatası

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sorunum başlıkta. Aylardır sorunsuz çekim yapıyor ve oyun oynuyordum. Bugün BIOS AMD sürücüleri ve Windows'u güncelledim. Yani her şey güncel.

SorunaOC yapmadığım zaman yok. Ama bunun nedenini anlayamıyorum. Deneyimlerime göre ReLive ile kayıt almazsam sorun olmuyor. Kayıt açtığım anda hata veriyor.

Kısacası ekran kartım hız aşırtmalı olacak şekilde AMD'nin yazılımlarından faydalanmak. Başta ReLive olmak üzere.

Sistemim
Ryzen 5 1400
R9 380 4G
8 GB DDR4 RAM
B350M-A
600W Cooler Master Güç Kaynağı
Windows 10
Bütün sürücüler vs güncel.

Overclockun stabil olduğuna emin ol öncelikle. Bunun için OCCT öneririm. DDU ile temiz kurulum da yapabilirsin düzelmezse.

DDU ile 2 kere baştan kurulum yaptım zaten. Oveclock yeni yapmadım ki yaklaşık 2 yıldır aynı ayarlarla kullanıyorum. Çok aşırı bir değerde de değil zaten.

Kaç MHz'ye overclock ettiniz ve voltajlarla oynadınız mı?
Çekirdek 990-1070 bellek ise 1425-1500. Güç limiti %15. Bu şekilde birçok kez stabilite testleri ve bechmark programlarıyla test ettim. Dediğim gibi 2 yıldır sorun yoktu.
Arkadaşlar bu konu hakkında başka çözüm önerisi olan var mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı