AMD Windows 8.1 adrenalin sürücüsü kurulumu

_karadayi66

Hectopat
Yer
FELEK.
Evet başlıktan gördüğünüz gibi W8.1 için Driver'ler yok. AMD desteği kesti W7 ile W10 için var. Neden diye sorarsanız W8.1 az kullanıldığı içinmiş ama ben adrenalin kullanmak istiyorum diyenler için çözümü veriyorum;
1. Windows 7 X64 için en son sürümü indirin.

2. Kurulumu başlatın indirmek istediğiniz klasoru seçin(önemli)

3. Yüklenemedi mesajı görüntülendiğinde, programı kapatın.

4. "aygıt yöneticisi" nde cihazınızı sağ tıklayın ve "sürücü yazılımını güncelle ..." Seçeneğini seçin.

5. "sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat" ı seçin.

6. Bir sonraki ekranda, kurulumun çıkarıldığı klasöre göz atın ve "AMD \ Win7-Radeon-software-adreNALIN-2020-Edition-19.12.3-dec18 \ packages \ drivers \ display \ W76A_INF" klasörünü seçin, "ileri" yi tıklayın ve sürücünün kurulumunun bitmesini bekleyin.

7. Şimdi CCC'yi (denetim masası) yüklemek için "program files \ AMD \ CCC2 \ ınstall" klasörüne gidin, "ccc2_install.exe" dosyasını çalıştırın ve yüklemeyi bitirmek için bekleyin (birkaç dakika sürebilir)

8. "başlat" menüsünde "AMD ayarları" grubunu bulun "AMD ayarları" programını çalıştırın ve yapılandırın (tüm hizmet ve programların otomatik olarak başlatılmasını etkinleştirmek için ilk kez manuel olarak çalıştırılması gerekir)

9. arka plan işlemlerinin tamamlanması ve sistemi yeniden başlatması için birkaç dakika bekleyin ("kapat" değil ve açın)

Bu arada benim aygıt yöneticisinde güncel çıkıyor derseniz silin sağ tık yapıp tekrar açın programı bu sefer olacaktır.
Her yerde araştırdım hiçbir Türkçe anlatım yoktu ben ekleyeyim dedim hayırlı olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence adrenalin olmuyor denetim masası oluyor.
Senin yüzünden no amd grapchics diyo off kim yapacak güvenli moda girip tekrar yüklemeyi.

Son düzenleme:
Bende CCC klasörü yok, denetim masasının setup dosyasını bir türlü bulamadım.
Edit: Tercüme edip yazmadan önce keşke tecrübe de edip rehber hazırlasaydınız :D
Yeni adrenalin sürümlerinde CCC installer bu konumda;
C:\AMD\Win7-Radeon-Software-Adrenalin-2020-Edition-20.4.2-May25\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\B355199

Son düzenleme:
CCC nerede

Bende CCC klasörü yok, denetim masasının setup dosyasını bir türlü bulamadım.
Edit: Tercüme edip yazmadan önce keşke tecrübe de edip rehber hazırlasaydınız :D
Yeni adrenalin sürümlerinde CCC installer bu konumda;
C:\AMD\Win7-Radeon-Software-Adrenalin-2020-Edition-20.4.2-May25\Packages\Drivers\Display\W76A_INF\B355199

CCC nerede senin attığın da yok
Pardon buldum 12 saat sonra teşekkürr

CCC nerede

C
CCC nerede

CCC nerede senin attığın da yok

CC nerede senin attığın da yok

Son düzenleme:
Evet başlıktan gördüğünüz gibi W8.1 için Driver'ler yok. AMD desteği kesti W7 ile Windows 10 için var. Neden diye sorarsanız W8.1 az kullanıldığı içinmiş ama ben adrenalin kullanmak istiyorum diyenler için çözümü veriyorum;
1. Windows 7 X64 için en son sürümü indirin.

2. kurulumu başlatın indirmek istediğiniz klasoru seçin(önemli)

3. yüklenemedi mesajı görüntülendiğinde, programı kapatın.

4. "aygıt yöneticisi" nde cihazınızı sağ tıklayın ve "sürücü yazılımını güncelle..." seçeneğini seçin.

5. "sürücü yazılımı için bilgisayarıma gözat" ı seçin.

6. bir sonraki ekranda, kurulumun çıkarıldığı klasöre göz atın ve "AMD \ Windows 7-Radeon Software Adrenalin-2020-Edition-19.12.3-dec18 \ packages \ drivers \ display \ W76a_ınf" klasörünü seçin, "ileri" yi tıklayın ve sürücünün kurulumunun bitmesini bekleyin.

7. şimdi CCC'yi (Denetim Masası) yüklemek için "program files \ AMD \ CCC2 \ ınstall" klasörüne gidin, "ccc2_install.exe" dosyasını çalıştırın ve yüklemeyi bitirmek için bekleyin (birkaç dakika sürebilir)

8. "başlat" menüsünde "AMD ayarları" grubunu bulun "AMD ayarları" programını çalıştırın ve yapılandırın (tüm hizmet ve programların otomatik olarak başlatılmasını etkinleştirmek için ilk kez manuel olarak çalıştırılması gerekir)

9. arka plan işlemlerinin tamamlanması ve sistemi yeniden başlatması için birkaç dakika bekleyin ("kapat" değil ve açın)

Bu arada benim aygıt yöneticisinde güncel çıkıyor derseniz silin sağ tık yapıp tekrar açın programı bu sefer olacaktır.
Her yerde araştırdım hiçbir Türkçe anlatım yoktu ben ekleyeyim dedim hayırlı olsun :)

Çalışıyor mu hala?

Geri
Yukarı