AMD Wraith Max soğutucu LED'i sadece yeşil yanıyor

G4m3R_TR

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine teknikerliği
Kullanmakta olduğum sistemde Ryzen 5 2400G var ve oyunlarda bazen 85 dereceye kadar çıkıyordu. Ben de stock soğutucuyu değiştirmeye karar verdim ve AMD Wraith Max model soğutucuyu aldım. Şu an oyunlarda max 62-63 derecelere çıkıyor. Ancak soğutucu dahilindeki RGB aydınlatmayı kullanamıyorum.
Anakart modelim Asus TUF B350M-PLUS.
4'lü RGB pin soketini anakartta bulunan RGB yuvasına taktım.
Buna rağmen sadece yeşil yanıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinin yönünü doğru taktığınıza emin olun. Ayrıca RGB modları arasında geçiş yapmayı deneyin.

Akşam eve gittiğim zaman pin soketini doğru takip takmadığıma bakacağım. Ama Rgb modlari arasında nasıl geçiş yapacağım? Bir kaç program denedim, Cooler Master in amd için yaptığı program ama çalışmadı.
Pinin yönünü doğru taktığınıza emin olun. Ayrıca RGB modları arasında geçiş yapmayı deneyin.

4 pin girişini şimdi ters çevirip taktım ve yeşil olan renk kırmızı yanmaya başladı. Soketin her iki tarafında da pin girişlerine doğru 1 er ok işareti mevcut, sanırım iki yöne de takılıyor. Ama hala Rgb olarak nasıl kontrol edeceğimi anlamış değilim

4 pin girişini şimdi ters çevirip taktım ve yeşil olan renk kırmızı yanmaya başladı. Soketin her iki tarafında da pin girişlerine doğru 1 er ok işareti mevcut, sanırım iki yöne de takılıyor. Ama hala Rgb olarak nasıl kontrol edeceğimi anlamış değilim
Merhaba hocam. Aynı soruna benzer bi durum bendede var. Acaba sen çözüm buldunmu ne yaptın en son durum nedir ? Bendeki sorun asus aura sync programında programdan yeşil yaptığımda kırmızı mavi yaptığımda yeşil kırmızı yaptığımda mavi oluyor amd wraith max ledi.

Merhaba hocam. Aynı soruna benzer bi durum bendede var. Acaba sen çözüm buldunmu ne yaptın en son durum nedir ? Bendeki sorun asus aura sync programında programdan yeşil yaptığımda kırmızı mavi yaptığımda yeşil kırmızı yaptığımda mavi oluyor amd wraith max ledi.
Kusura bakma bayağı bir geç cevap veriyorum...
Bildiğim kadarıyla aura sync programında cpu fan ışığı için kalibrasyon ayarı mevcut, biraz kurcalarsan bulabilirsin... Bulamazsan da akşam ben buradan sana tekrar dönüş yaparım. Ben çözümü anakartı değişiminde buldum. Daha doğrusu anakart ve işlemciyi değiştirdim, şans eseri sorunum düzeldi... Ama daha öncesinde aliexpress den şöyle bir ürün sipariş etmiştim. Gerçi denemedim nasıl bir sonuç alınır bilmiyorum...
Screenshot_2019-05-15-08-11-46-108_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı