AMD Yeni EPYC İşlemcisini Resmen Tanıttı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
AMD Yeni EPYC İşlemcisini Resmen Tanıttı
AMD, San Francisco’da düzenlediği Next Horizon etkinliğinde, 7 nm teknolojisiyle üretilen ilk x86 işlemci tasarımını ve 7 nm GPU’sunu tanıttı. AMD, etkinlikte sıradaki “Zen 2” işlemci çekirdek mimarisiyle ilgili yeni özellikleri paylaşırken, yeni chiplet tabanlı x86 işlemci tasarımının detaylarını da sundu. Aynı zamanda 7 nm AMD Radeon Instinct MI60 grafik hızlandırıcının da piyasaya sunulduğu etkinlikte, […]

Devamı: AMD Yeni EPYC İşlemcisini Resmen Tanıttı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

@Mehmet Halis ben de tam tersine bu site de AMD fanboyluğu olduğunu düşünüyorum. Kendi fikrim ama sistem önerilerinde hep AMD öneriliyor ve Intel'in iyi olduğunu birçok kişi kabullenmiyor.
Örneğin 8700K R7 2700X'den ciddi bir şekilde daha iyi (Oyun için diyorum benchmark falan değil.) olmasına rağmen neden hep Ryzen öneriliyor. Fiyat farkı desen zaten en üst düzey sistemlere alınıyor alan kişi sanırım bunu dert etmez.

Benim düşüncem AMD İntel'i geçmeye hazır ama etrafda İntel en iyisi gibisinden dolananlar biraz boş geliyor.

@Mehmet Halis ben de tam tersine bu site de AMD fanboyluğu olduğunu düşünüyorum. Kendi fikrim ama sistem önerilerinde hep AMD öneriliyor ve Intel'in iyi olduğunu birçok kişi kabullenmiyor.
Örneğin 8700K R7 2700X'den ciddi bir şekilde daha iyi (Oyun için diyorum benchmark falan değil.) olmasına rağmen neden hep Ryzen öneriliyor. Fiyat farkı desen zaten en üst düzey sistemlere alınıyor alan kişi sanırım bunu dert etmez.
Aslında intel önerilmiyor değil. Evet amd daha çok görüyoruz çünkü intel işlemcilerin fiyatları biraz cep yakmaya başladı. Amd fiyat olarak daha iyi bir konumda bulunuyor. Bu yüzden olabilir.

@Silinen üye Kendi ağzınla demişsin en üst düzey sistemlere alınıyor ve alan kişi bunu dert etmez diye. En üst seviye sistemler de 2K veya 4K oyunculuk üzerine kuruluyor. 2K ve 4K'da 2700X ve 8700K aynı oyun performansını veriyor. Geri kalan konularda zaten 2700X hayli önde. Yani anlayacağın AMD fanboyluğu falan yok. Mantıklı tercih AMD Ryzen işlemciler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı