AMD Yeni EPYC İşlemcisini Resmen Tanıttı

@Mehmet Halis ben de tam tersine bu site de AMD fanboyluğu olduğunu düşünüyorum. Kendi fikrim ama sistem önerilerinde hep AMD öneriliyor ve Intel'in iyi olduğunu birçok kişi kabullenmiyor.
Örneğin 8700K R7 2700X'den ciddi bir şekilde daha iyi (Oyun için diyorum benchmark falan değil.) olmasına rağmen neden hep Ryzen öneriliyor. Fiyat farkı desen zaten en üst düzey sistemlere alınıyor alan kişi sanırım bunu dert etmez.
Bundan daha sığ analiz olamazdı. Bu yüzden AMD fanboyluğu var sanmışsın.

@Mehmet Halis ben de tam tersine bu site de AMD fanboyluğu olduğunu düşünüyorum. Kendi fikrim ama sistem önerilerinde hep AMD öneriliyor ve Intel'in iyi olduğunu birçok kişi kabullenmiyor.
Örneğin 8700K R7 2700X'den ciddi bir şekilde daha iyi (Oyun için diyorum benchmark falan değil.) olmasına rağmen neden hep Ryzen öneriliyor. Fiyat farkı desen zaten en üst düzey sistemlere alınıyor alan kişi sanırım bunu dert etmez.
Nedeni AMD oyunda daha üstün işlemciler üretmesi ve render vb. gibi işlerde AMD daha üstün olduğundandır ve fiyatı uygun oldugundandır.

Performans, fiyat, güvenilirlik, stokta bulunabilirlik önemli. Sistem tavsiyelerinde esas nokta toplam sistem maliyetini de göz önüne almak. Anakartta Intel üst üste çok değişiklik yaptığı için de tavsiye oranı düştü, Ryzen 2000 serisinde RAM uyumluluğunu genişlettiği için de tavsiye oranı arttı. Ancak ikisi de var.

Dengeli gittiğimizi düşünüyorum zira FX işlemciler zamanında neredeyse hiç AMD sistem tavsiyemiz yoktu. O zaman da bazı kullanıcılar Intel tarafında mısınız derdi, kesinlikle ilgisi yok. Bir sonraki nesilde ya da fiyat değişikliğinde Intel ağır bassa yine aynısı ama tersten denilecek.

Şu an sunucu tarafında AMD'nin dehşet pazar payı kazandığını görüyoruz. Son kullanıcı tarafında da benzer bir durum yaşanıyor. GPU'da geri kaldılar ama 7 nm ile aşabilirler. Bugün Nvidia'cısınız diyenler de o zaman tutup AMD'ci misiniz diyecek belki ama yapacak pek bir şey yok. Biz mümkün mertebe açıklıyoruz.

Sağ ol hocam. Biliyorum ben FX serisi zamanını. O zamanlar üye değildim ama çok eskiden beri takip ediyorum bu siteyi. Hani bazı kişiler öyle gibi geldi ama daha da uzatmanın bi' manası yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı