Amd64 Yazınca Apple Logosu Olan Ekrana Ulaşabiliyorum

Cozen24

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Amd kullanıyorum. Kodları yazınca sistemi tekrar başlatıp aynı yere atıyor bunu defalarca yaptım sonuç alamadım. Sadece amd64 yazınca beyaz Apple logosu olan ekrana ulaşabiliyorum ama o da ilerlemiyor öylece kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemciye hangi sürümü kurmaya çalışıyorsunuz?
Amd işlemciler için Amdboot cd kullanmalısınız ya da usb yüklemesinden sonra mach_kernel değiştirmelisiniz.

Son zamanlarda kullandığım bir amd sisteme göre şöyle bir püf nokta fark ettim (doğru mudur emin değilim)...

-v amd64 yazınca işe yaramıyor
amd64 -v yazınca işe yarıyor.

• amd = 32bit amd işlemci için,
  • amd64 = 64bit amd işlemci için,
  • amdfx = amd fx işlemci için,

İşlemcinize göre tercih etmeniz gerekiyor.

En son AMD Phenom X4 9850 (Black Edition) işlemcili sisteme Mavericks kurdum. Anakart GA-MA790GP-DS4H. Ramler 2GB DDR2 667 MHz. Ekran kartı takılı değil.

USB'den ilk yükleme sonrası harddiskten ilk defa açarken amd64 -v GraphicEnabler=No veya -v GraphicEnabler=No demiştim, tam emin değilim.

İlk defa masaüstüne ulaştıktan sonra Niresh yarım saat daha birşeyler kuruyor arka planda.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı