Amd'den İntel'e geçişte Anakart ve işlemci dışında değişmesi gereken parça var mıdır?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar, Amd sistemimden Intel'e geçeceğim, anakart ve işlemci aldım ama birkaç sorum var.

Anakart ve işlemciden başka almam gereken bir şey var mı?
Söküp takma işini kendim yapacağım ama ilk kez olacak, elim az çok yatkındır bu işlere ancak kendim pc söküp takmadım daha önce. Nelere dikkat etmem gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucusu uymayabilir soket yapısına ona dikkat et, ayrıca ramler 1600 mhz olursa daha stabil çalışır intel'de ama 1866 mhz'de de çalışıyor, onun dışında problem yok gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ne aldığını söylememişsin, anakart, işlemci ? Bunları söylemezsen cevaplar duruma göre doğru da olabilir yanlış da.
Bu arada almadan önce sorsan daha iyi olmaz mıydı?

Selamlar
Şimdiki sistemim imzamda yazıyor, ek olarak i5-4440 + Gigabyte H81-D3 aldım. Elime ulaşır yakında.

300-400 TL daha harcamak sıkıntı olmayacaksa i7 işlemci de alabilirsin, böylece hyper threading'den yararlanabilirsin. Oyun için ise gerek yok tabii.

Montajla ilgili olarak:

Anakart ve işlemci kitapçığına önce bir göz gezdirip sonra adımları ve uyarıları izleyerek iş yap.

Herhangi bir parçayı sokete takmadan önce çıkıntılar yuvalara uyar pozisyonda mı diye her zaman kontrol et, sonra monte etmeyi dene ve girmeyen parçaları zorlama. Zaten zorluyorsan bir yerde hata vardır.

Eski parçaları yumuşak bir fırça ile temizledikten sonra monte et. Fırça tüylerini döküyorsa başka bir fırça kullan.

İnternette görsel çok fazla çalışma var, Google'da pc montaj resimli anlatım diye aratırsan bir dolu sayfa çıkar, bu da bir örnek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada, bir ihtimal RAM sıkıntı yaratabilir. Anakart sayfandaki uyumluluk listesinde seninkiler yok, belki test yapmadılar, belki de yaptılar olmadı o yüzden yok, bilemem.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory_ga-h81-d3.pdf

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı