Çözüldü amdkmdag.sys Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

mertbelder

Centipat
Herkese selam. Ekran kartı güncellemesi falan yapmamama rağmen steam'de bir link açmaya çalıştığımda mavi ekran yedim. Daha öncesinde böyle bir durum yoktu. Mavi ekranın resmini, minidump dosyasını ve sistemimi aşağıya bırakıyorum.
(Bu arada crash yediğim esnada arkada oyun açıktı, ve driver üzerinde oyun için ayrı bir profil bulunuyor renk ayarı adına, belki geçişler esnasında bir hata vermiştir bilemiyorum.)

Minidump
Mavi Ekran

Sistem:
  • Ryzen 3 3100
  • RX 5500 XT 1915mhz OC
  • Corsair LPX Vengeance 8 GB 3000
  • Gigabyte B450M S2H
@Recep Baltaş

Çözüm
Sorun ekran kartınızda görünüyor, OC mu yaptınız? Öyleyse o işlemi sıfırlayın, sürücüsünü de DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Ayrıca Windows'u, çipset sürücünüzü ve BIOS'u güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun ekran kartınızda görünüyor, OC mu yaptınız? Öyleyse o işlemi sıfırlayın, sürücüsünü de DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

OC yapalı haftalar oldu. Ne ısınma sorunu ne de çökme vardı. Ayrıca manuel olarak değil driver üzerinde bulunan GPU Hız aşırtma isimli hazır profili kullandım. Çipset, BIOS güncel. windows sürümüm sadece 1909 o kadar.

Çipseti bilemeyeceğim ama BIOS'unuz minidump dosyasında güncel değil görünüyor. Sonradan güncellediyseniz bilemeyeceğim. Ekran kartınızın da sürücüsünü güncelleyin o zaman, önce DDU ile kaldırmak kaydıyla.

Sık sık elektrik kesintisi yaşamıyorsanız (yani BIOS güncellerken güç kesilmesi vb. olmazsa) bir sorun olmaz. Ayrıca mavi ekran alıyorsunuz, neresi düzgün? :)

Saat başı vermesi gerekli değil. Birkaç gün aralıklarla bile aynı sebepten mavi ekran alanlar var. Dediklerimi yapın, sorunun çözülmesi veya devam etmesi durumunda yine yazarsınız.

Saat başı vermesi gerekli değil. Birkaç gün aralıklarla bile aynı sebepten mavi ekran alanlar var. Dediklerimi yapın, sorunun çözülmesi veya devam etmesi durumunda yine yazarsınız.
Yarın bir sınavım var, gerekli araştırma vs işlerimi halledeyim. Yarın sınav sonrası yine burada olacağım. Çözülürse yorumunuzu çözüm olarak işaretlerim. Aksi takdirde yine buradan yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı