"Amdkmdap görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." Sorunu

OtostopçuMirsad

Hectopat
Öncelikle merhabalar. MSI RX570 8 GB ekran kartım servisten daha yeni geldi ve başlıkta belirttiğim gibi "amdkmdap görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." Sorununu yaşıyorum. Bu sorun özellikle League of Legends, CS:GO ve nadiren de olsa Fortnite oynarken başıma geliyor. Ekran kararıyor ama oyun seslerini 2 saniyelik de olsa duyabiliyorum ve yaklaşık 5 saniye boyunca bilgisayar kendini toplamaya çalışıyor ve bu süre ardından oyun ekrana geri geliyor.

Bu arada sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel i7 2600K.
RAM: (2x8) GB 1600 MHz.
Ekran kartı: MSI RX570 8 GB.
Anakart: MSI Z77 mpower.
PSU: Thermalthake 750 Watt 80+
HDD: Seagate 2 TB.
SSD: Intel 180 GB.

Bende ona benzer hatayı GT730'a OC yaparken yaşamıştım. Niçin servise gitmişti kart?

Öncelikle merhabalar. MSI RX570 8 GB ekran kartım servisten daha yeni geldi ve başlıkta belirttiğim gibi "amdkmdap görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." Sorununu yaşıyorum. Bu sorun özellikle League of Legends, CS:GO ve nadiren de olsa Fortnite oynarken başıma geliyor. Ekran kararıyor ama oyun seslerini 2 saniyelik de olsa duyabiliyorum ve yaklaşık 5 saniye boyunca bilgisayar kendini toplamaya çalışıyor ve bu süre ardından oyun ekrana geri geliyor.

Bu arada sistem özelliklerim:
İşlemci: Intel i7 2600K.
RAM: (2x8) GB 1600 MHz.
Ekran kartı: MSI RX570 8 GB.
Anakart: MSI Z77 mpower.
PSU: Thermalthake 750 Watt 80+
HDD: Seagate 2 TB.
SSD: Intel 180 GB.
Servise neden vermiştiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana görüntü gelmiyor diye vermiştim kartı yeni kartla değiştirmişler test de etmişler sıkıntı yokmuş ben eve getirdim kurdum sürücüsünü de güncelledim sonra böyle bir hata ile karşılaştım.
Kartı ne zaman almıştınız acaba? Görüntü gelmiyor derken,ne oluyordu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak sürücü bulma aracı kullandın mı? Kullanmadıysan;
Ekran kartını DDU ile kaldır ve en güncel değilde bir eski sürüm dene, aynı sorun olursa 2. eski sürümü dene. Son AMD sürücülerinde problem var gibi.

Kartı ne zaman almıştınız acaba? Görüntü gelmiyor derken, ne oluyordu?

1 Hafta önce servisten aldım ve 1 haftadır böyle maalesef. PC açılıyor klavyenin ışıkları yanarken mouseninki yanmıyor ve monitöre ekran gelmiyordu.
Önerdiğiniz şey işe yaramadı

Attığım rehber yardımıyla, güncel sürücülerini kaldır. Daha sonra vereceğim sürücüyü kur ve tekrar test et. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı