AMD'nin 6900 XT'ye OC yaparak karşılaştırma yapması

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Az önce Technopat'ın AMD GPU lansmanını izledim. AMD, 6900 XT GPU'ya hem OC yapmış hem 5950XT (Var olan en güçlü oyun işlemcisi) kullanmış. Ek olarak işlemcinin Smart Access Memory özelliği kullanılmış. Ve 3090'ın önüne geçmiş. Şimdi sormak istediğim soru şu AMD bunları belirtmiş fakat standart bir kullanıcı bu kartı satın alıp AMD tanıttığı zaman öne geçmişti benimki neden geri kaldı derse AMD firması komik duruma düşmez mi? Her bilgisayarda her GPU aynı sonucu vermez fakat burada anlatmak istediğim bilinçsiz bir kullanıcının bunları görmeden satın alması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamlar zaten 5000 serisi işlemciler ve 500 serisi anakartlar ile daha iyi senkronize olduğunu söylediler. Milletin elinde daha düşük bir işlemci varsa zaten o puanları alamaz. Alacak kişi bunun bilinci ile alması gerek.

Pek bir fark oluşacağını sanmıyorum. Sapphire, PowerColor, XFX ve ASRock zaten Custom modellerine OC uygulayıp satışa sunuyorlar. CPU kısmına gelince, zaten çoğu kişi yüksek Cache'sine bakıp Ryzen CPU alıyor. Pek değişen bir şey olmadı yani 🙃...

Az önce Technopat'ın AMD GPU lansmanını izledim. AMD, 6900 XT GPU'ya hem OC yapmış hem 5950XT ( var olan en güçlü oyun işlemcisi ) kullanmış. Ek olarak işlemcinin Smart Access Memory özelliği kullanılmış. Ve 3090'ın önüne geçmiş. Şimdi sormak istediğim soru şu AMD bunları belirtmiş fakat standart bir kullanıcı bu kartı satın alıp AMD tanıttığı zaman öne geçmişti benimki neden geri kaldı derse AMD firması komik duruma düşmez mi? Her bilgisayarda her GPU aynı sonucu vermez fakat burada anlatmak istediğim bilinçsiz bir kullanıcının bunları görmeden satın alması.

Senin dediğin bilinçsiz değil kör kullanıcı olması lazım. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı