AMD'nin minimum frekans seçeneğini yükseltmek sorun yaratır mı?

teawsay

Decapat
Daha fazla  
AMD'nin minimum frekans seçeneğini yükseltirsem bir şey olur mu?

Dosya Ekleri

• sdasdasdasd.PNG
    sdasdasdasd.PNG
    13 KB · Görüntüleme: 76
Bir sorun olmaz, ama kartı zorla belirli bir frekansta çalıştırırsın. Kart otomatik ayarlıyor her şeyi zaten. FPS oyunlarında bazen işe yarıyor. AAA oyunlarda bütün gücünü kullanıyor.

Gereksiz yere güç kullanır ve ısınır.

Gereksiz değil Fortnite oynuyorum ekran kartını %30 %20 (200-500MHz arası) kullanıyor ve 90 70FPS'lere kadar düşebiliyor. Soğutma anlamında bir sıkıntım yok sadece ekran kartına bir şey olur mu diye korkuyorum.

Boşta gereksiz yere güç harcar ve ısınma yapar. Zaten oyunlarda Max frekansta çalışıyor.

Keşke Max frekansta çalışsa 500 MHz zor görüyorum.(FPS oyunlarında)

Gereksiz değil Fortnite oynuyorum ekran kartını %30 %20 (200-500MHz arası) kullanıyor ve 90 70FPS'lere kadar düşebiliyor. Soğutma anlamında bir sıkıntım yok sadece ekran kartına bir şey olur mu diye korkuyorum.

Keşke Max frekansta çalışsa 500 MHz zor görüyorum.(FPS oyunlarında)
Ekran kartınız gerektiği sürece frekans hızını yükseltiyor. Normal şartlarda min frekansı yükseltmenin FPS değerlerini etkilememesi gerekir.

Ekran kartınız gerektiği sürece frekans hızını yükseltiyor. Normal şartlardamin frekansı yükseltmenin FPS değerlerini etkilememesi gerekir.

Evet ama Fortnite'da böyle oluyor diğer oyunlarda sıkıntı yok.

Ekran kartınız gerektiği sürece frekans hızını yükseltiyor. Normal şartlardamin frekansı yükseltmenin FPS değerlerini etkilememesi gerekir.

Şimdi yükseltsem minimum frekansı PC zarar vb bir şey olma ihtimali var mı?

MHz yükselttim ama hala ekran kartı %20 %30 kullanılıyor ve FPS'de fark yok.
Bir önceki mesajımda açıkladığım gibi zaten böyle olması normal bir durum. Frekans arttırılarak kullanım arttırılamaz veya FPS yükseltilemez. Zaten eğer böyle olsa ekran kartı otomatik olarak sizin yerinize yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı