AMD’nin Yeni Amiral Gemisi Yakın: RX 7900 XTX

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Radeon-RX-7000-Serisine-Ait-Render-Gorselleri-Paylasildi-1920x1080.jpg

AMD’nin yeni nesil Radeon RX 7000 ekran kartlarına sayılı günler kala sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar RX 7950 XT, RX 7900 XT, RX 7800 XT ve RX 7700 XT olmak üzere dört modelin adı geçiyordu. Ancak Benchlife‘a göre yaklaşmakta olan amiral gemisi kartın adı Radeon RX 7900 XTX olacak. XTX markası, X1000 serisinden (X1900 […]

Devamı: AMD’nin Yeni Amiral Gemisi Yakın: RX 7900 XTX
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yeni tip besleme kablo bunlarda olmayacak demişlerdi. Galiba doğru. Eski düzen devam edecek. Tensor çekirdekli olmazsalar Nvidia gerisinde kalmaya mahkumlar.

3D V-Cache mi? İşlemci de bu kadar fark etmişti. Ekran kartında neler yapar düşünemiyorum. Böyle yeniliklerle Nvidia'ya rakip olur işte. Tek kas gücü yetmez. Yeni teknoloji de geliştirmek lazım.

Benim yaşamadığım gün kalmadı oyunun en heyecanlı yerinde pat siyah ekran hayatımda hiç NVIDIA ekran kartı kullanmadım.

Hocam aslında sorunun nedeni bende dönüştürücü kaynaklı yeni bir monitör almam gerekiyor bu lanet hata yüzünden.

RTX 4090 Gücünde ve ondan daha ucuz olursa bu nesilde AMD tercih etmeyi düşünüyorum umarım Nvidia'nın sorunsuzluğundan sonra pişman etmez. Hala driver hatalarıyla uğraşanları, undervolt ile kartı stabil hale getirmeye çalışanları görüyorum.

Geri
Yukarı