AMD'nin Zen Mimarili İşlemciler Beklenmeli mi?

4bdulkadir

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Yozgat
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Teknikeri
Merhaba, bugün bu konu hakkında sosyal medyada, forumda ve birkaç kişiye danışarak araştırdığım bu işlemciler hakkında birkaç ufak sorum olacak. Biraz da tartışalım istiyorum bu yorum altında. AMD 2017'de Ocak ayının ortalarında piyasaya sürüleceği söyleniyor AM4 anakart istiyor. Peki bu anakartlara nasıl ulaşacağız bu anakartlar sadece AMD mi üretecek? Araştırmalarıma göre daha küçük daha az ısınan ve aksine daha performanslı olan bu işlemciler ekran kartı ile birlikte mi kullanılacak ya da APU gibi ekran kartsız kendi üzerindeki grafik işlemcisiyle kullanabilecek miyiz? Ben kredinin yatmasıyla birlikte 1800 TL civarında bir bilgisayar toplamayı düşünüyordum fakat bu işlemcilerin geleceğini ve yakın zamanda olacağını duyunca bekleme kararı aldım belki umulan kadar performans vermese de Intel işlemcilerin fiyatının düşeceğini düşünüyorum.

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İşlemciler çıktığında anakartlar da çıkacaktır. Eski amd anakartlar uyumlu olmayacak çünkü. Bildiğim kadarıyla hem apu hem de normal işlemci sürecekler piyasaya. Kesinlikle beklenmeli. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı