Ameliyat korkusu nasıl geçer?

Tıp gelişti ve hâlâ gelişmeye devam ediyor; bundan dolayı ameliyatlar her geçen gün daha rahat bir şekilde, en nihayetinde başarılı sonuçlar alınacak biçimde yapılıyor.

Dediğin gibi basit bir operasyon yapılacak. Ameliyattan çıktıktan sonra da ferahlayacaksın ve şimdiye nazaran daha sağlıklı olacaksın. Gelecekte de uzun vadede canını sıkacak, şimdi olduğu gibi seni gerecek çok da bir durumun kalacağını bu bağlamda düşünmüyorum.

Geçmiş olsun.

Merhaba, az önce doktor aradı ve birazdan doktora gideceğim. Ameliyat olabilirmişim ama çok korkmaya başladım. Basit bir ameliyat diyorlar ama yine de korkuyorum. Yardımcı olur musunuz?
Hocam basit bir ameliyat ise başınıza bir şey gelme olasılığı milyonda birden bile düşük. Hiçbir şey olmayacak, bunu düşünmeye çalış. Ameliyat olursan iyileşeceksin sonuçta. Günümüz teknolojisinde kalp ameliyatlarında bile ölüm oranı çok düşük ki bu basit bir ameliyat yani başına hiçbir şey gelmez.

Ben 2 sene evvel iki adet ameliyata girdim.
Emin olun ikisinede girerken hiçbir şekilde ilerisini gerisini düşünmedim.
Girip bir şekilde Allah'ın izni ile çıkıyorsunuz.
Tamama o sırada bir yerleriniz kesilip biçiliyor, en nihayetinde bu zaten gerekli ve yapılması gereken bir şey.
Ama o sırada hiçbir şey hissetmiyorsunuz.
Şimdiden geçmiş olsun.

Ben 2 sene evvel iki adet ameliyata girdim.
Emin olun ikisinede girerken hiçbir şekilde ilerisini gerisini düşünmedim.
Girip bir şekilde Allah'ın izni ile çıkıyorsunuz.
Tamama o sırada bir yerleriniz kesilip biçiliyor, en nihayetinde bu zaten gerekli ve yapılması gerek bir şey.
Ama o sırada hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Uyumak gibi bir şeye benzemiyor, nasıl söylesem bilemedim ama kısa bir süreliğine ölü gibi oluyorsunuz o anestezinin etkisiyle.
Hocam çok rahatlattınız gerçekten adamı. Ölü demeyeydiniz iyiydi :D.

Geri
Yukarı