American Megatrends hatası nasıl düzeltilir?

Hilmi_Kadir

Centipat
Daha fazla  
RAM
G.skill 3600mhz ram
SSD veya HDD modeli
Mld m300 1tb
Ekran kartı
Gt 210 1gb
Anakart
Gigabayt b550 d sh3
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba hocam ben bir PC topladım, parçaları şu şekilde;
Gigabyte B550 D SH3 anakart.
Ryzen 5 5600 işlemci
8+8 g. Skil 3600MHz RAM.
Deep cool PK750 PSU.
Deep cool CC560 kasa.
Hocam bu sisteme ekran kartını önümüzdeki ay alacağım. elimde eski ekran kartım olan GT210 bulunuyor. sadece Windows yüklemek ve bilgisayarı açmak dışında bir işe yaramayacağını biliyorum. neyse uzun lafı geçelim bilgisayarı açıyorum ve American Megatrends hatası alıyorum. klavyem çalışmasına ve ışıklarının açık olmasına rağmen F1 ya da diğer tuşlar işlemiyor. Anlamadım bir türlü, bilen varsa bir yardımcı olabilir mi?

Merhaba hocam ben bir PC topladım, parçaları şu şekilde;
Gigabyte B550 D SH3 anakart.
Ryzen 5 5600 işlemci
8+8 g. Skil 3600MHz RAM.
Deep cool PK750 PSU.
Deep cool CC560 kasa.
Hocam bu sisteme ekran kartını önümüzdeki ay alacağım. Elimde eski ekran kartım olan GT210 bulunuyor. Sadece Windows yüklemek ve bilgisayarı açmak dışında bir işe yaramayacağını biliyorum. Neyse uzun lafı geçelim bilgisayarı açıyorum ve American Megatrends hatası alıyorum. Klavyem çalışmasına ve ışıklarının açık olmasına rağmen F1 ya da diğer tuşlar işlemiyor. Anlamadım bir türlü, bilen varsa bir yardımcı olabilir mi?

Windows yüklendiniz mi eğer yüklüyse hata kodu nedir?

Hayır hocam Windows yüklemedim hatanın neden olduğunu bilmiyorum hata kodundan kastınızı anlamadım ama görüntünün üzerinde bir yerde CPU yazıyor hemen fotoğraf çwkip atacağım.

Hocam birde parçaların hepsini sıfır aldım bitel ekran kartının bozuk olma ihtimali var oda monitöre bu ekran veriyor yani bozuk değil ben bu işi anlamadım

Hocam bir de parçaların hepsini sıfır aldım bitel ekran kartının bozuk olma ihtimali var oda monitöre bu ekran veriyor yani bozuk değil ben bu işi anlamadım.

Hocam bir de parçaların hepsini sıfır aldım bitel ekran kartının bozuk olma ihtimali var oda monitöre bu ekran veriyor yani bozuk değil ben bu işi anlamadım.

Hocam CPU hatalı diyor benim anladığım kadarıyla ama klavye niye çalışmıyor

Dosya Ekleri

• IMG_20230527_195434.jpg
    IMG_20230527_195434.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Geri
Yukarı