Amerika için vize nasıl alınır?

57'Alay

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

ABD turist olarak gitme planım var. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Daha önce yurt dışına hiç gitmedim ve gitmemiş olmam ABD vizesi başvurusunda engel olabilir mi? Ret yer miyim?

Vize başvurumu garanti cıkması için neler yapmam gerekir?

Siz başvurup ret alanınız oldu mu? Olduysa sebepleri neydi? Söylerseniz dikkat etmem gereken neler ise sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vize alma ihtimali, kendi ülkenizdeki bağlarınızın ne kadar kuvvetli olduğuna bağlıdır.
Bağlardan kastım; 5 yıldır aynı iş, ülkenizdeki maddi varlığınız vb. şeylerdir.

Vize alma ihtimali, kendi ülkenizdeki bağlarınızın ne kadar kuvvetli olduğuna bağlıdır.
Bağlardan kastım; 5 yıldır aynı iş, ülkenizdeki maddi varlığınız vb. şeylerdir.
2'yıldır aynı iş yerinde calışıyorum, 4500TL' maaş alıyorum, ve bankada 20 bin TL' tutmuş olduğum param var, olumsuz olur mu bu durum?

2'yıldır aynı iş yerinde calışıyorum, 4500TL' maaş alıyorum, ve bankada 20 bin TL' tutmuş olduğum param var, olumsuz olur mu bu durum?
1.215 dolar yapıyor şu an için. Yetersiz kalma ihtimali olası diye düşünüyorum.
Daha önce yurt dışına çıkmış olsaydın özellikle ABD'ye gitmiş olsaydın belki daha az sorun olurdu ama ilk çıkışlar her zaman işkence diye biliyorum.

1.215 dolar yapıyor şu an için. Yetersiz kalma ihtimali olası diye düşünüyorum.
Daha önce yurt dışına çıkmış olsaydın özellikle ABD'ye gitmiş olsaydın belki daha az sorun olurdu ama ilk çıkışlar her zaman işkence diye biliyorum.
ne kadar daha eklemeliyim?

Ne kadar daha eklemeliyim?
Yurt dışına gitmediğim için bir şey diyemem, ilk çıkışın zor olduğunu biliyorum ve dolar olarak baktığımızda 20 binin pekte bir olayı kalmıyor.
Google üzerinden vize için bankada ne kadar para gösterilmeli diye aratırsan bir fikir sahibi olursun diye düşünüyorum.

Oraya turist vizesiyle girip kaçak olarak kalmaya çalışacağını fark ederlerse hiç şansın yok. :D

Aylık gelirin dolar bazında çok düşük, üzerine ev gibi bir taşınmaz yoksa ve hesabında da onların hem sözde gezini finanse edip hem geri dönmen için yeterli göreceği bir miktar yokken işin zor. Büyük ihtimalle turist vizesini de vermeyecekler ama şansını denemiş olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı