Amerika'da 1500-2000$ Gaming sistem toplama

Beuchriona

Decapat
Daha fazla  
Herkese selam. Amerika'dan bir Gaming sistem toplamayı düşünüyorum. Hem oyun için hem de edit işleri için kullanacağım.
https://pcpartpicker.com sitesinden bana yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Oyun ve iş bilgisayarı olarak toplamak istiyorum.
Kasa ve PSU'nun fiyatını minimum tutmak istiyorum çünkü Türkiye'ye döneceğim 7-8 ay sonra. O parçaları götüremem maalesef.

Herkese selamlar tekrardan, 4080 kartını almak gibi bir niyetim var ama şu an Amerika'da stok sorunu var. Ben de şimdilik işimi gören ama 4080 ekran kartına uygun olmasını istediğim bir sistem topladım. https://pcpartpicker.com/list/8rXjC6 sisteme bakıp iyileştirmeler ya da daha mantıklı bir sistem yapmam için yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim. Sistemi hem oyun hem de işlerim(edit, yazılım vs.) için kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z790 + RTX 4080 sistem toplayabilirsin o bütçe de.

Bütçeyi hafif aştığını düşünüyorsan anakartı B660 yaparak bütçeden düşebilirsin bir miktar.
Anladım hocam. Peki sizce kendi attığım sistemi toplayıp sonrasında da 4080 yükseltmesi daha iyi bir sistem yapmaz mı her açıdan?

Eğer vaktiniz var ise 7900XT ve XTX'i beklemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
Hocam beklemek de iyi olur tabii. Ancak Black Friday indirimlerini kaçırmak istemiyorum. Eğer ki çok üst düzey bir kart çıkarırlarsa yükseltmeyi düşünürüm.

@Beuchriona Bana kalırsa benim toplamış olduğum sistem daha mantıklı olur. 4080 uzun yıllar rahatlıkla yeterli gelecektir.

Z790 seviyesinde üst segment bir ürün var zaten, ileride 13700KF, 13900KF gibi modellere geçmek çok daha mantıklı olur. 12900K devri bitti artık.

@Beuchriona Bana kalırsa benim toplamış olduğum sistem daha mantıklı olur. 4080 uzun yıllar rahatlıkla yeterli gelecektir.

Z790 seviyesinde üst segment bir ürün var zaten, ileride 13700KF, 13900KF gibi modellere geçmek çok daha mantıklı olur. 12900K devri bitti artık.
Anladım hocam. O zaman sizin attığınız sisteme işlemci yükseltmesi yapmak daha mantıklı olur. Teşekkür ederim.
Bildiğim kadarıyla 4080 için stok sorunu yok. Yakınınızda Micro Center bulunuyor mu?
En yakın 38 mil. Sipariş verebiliyorsam siteyi de inceleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı