Amerika'dan ürün getirtmek hala avantajlı mı?

Tristan23

Kilopat
Yer
İstanbul/Kartal
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar,​
Arkadaşlar 22 Şubat tarihinde Amerika'dan akrabam gelecek, kendisi bir şey isteyip istemediğimi sordu, istediğim bir şey olursa getirebileceğini söyledi tabii ücretini ben ödeyeceğim :D Ekran kartı, SSD, Klavye, Mouse bunlar şu an ihtiyacım olan parçalar, hem bu parçalar hem de bunların dışında da neredeyse tüm bilgisayar parçalarına göz attım ama Türkiye ile fiyat olarak ciddi bir fark göremedim.
Aradaki fiyat farkının bu kadar az olması nedeniyle herhangi bir problemde karşımda muhatap bulmak için fiyat farkını göze alıp garantili ürün satın almayı tercih ederim. Uzun zamandır bilgisayar donanımı camiasını takip etmediğim için sizlerden akıl almak istedim. Sizler, imkanınız olsaydı Amerika'dan ne getirtirdiniz? Ya da artık yurt dışından ürün getirtmenin bir avantajı var mı?
Teşekkür ederim.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurtdışından ürün getirmenin eskisi gibi avantajı yok. Hatta garanti durumlarını falan düşünürsek mantıklı olmuyor çoğu zaman.

selamlar,​
Arkadaşlar 22 şubat tarihinde Amerika'dan akrabam gelecek, kendisi bir şey isteyip istemediğimi sordu, istediğim bir şey olursa getirebileceğini söyledi tabii ücretini ben ödeyeceğim :D ekran kartı, SSD, klavye, mouse bunlar şu an ihtiyacım olan parçalar, hem bu parçalar hem de bunların dışında da neredeyse tüm bilgisayar parçalarına göz attım ama Türkiye ile fiyat olarak ciddi bir fark göremedim.
aradaki fiyat farkının bu kadar az olması nedeniyle herhangi bir problemde karşımda muhatap bulmak için fiyat farkını göze alıp garantili ürün satın almayı tercih ederim. Uzun zamandır bilgisayar donanımı camiasını takip etmediğim için sizlerden akıl almak istedim. Sizler, imkanınız olsaydı Amerika'dan ne getirtirdiniz? Ya da artık yurt dışından ürün getirtmenin bir avantajı var mı?
Teşekkür ederim.​

Dolar 14 olduğundan mantıklı değil. Belki akraban 2. elden uygun fiyatta bulursa ( ki genelde 2. el orada çok ucuz ) ı zaman kârda olursun.

Selamlar,​
Arkadaşlar 22 Şubat tarihinde Amerika'dan akrabam gelecek, kendisi bir şey isteyip istemediğimi sordu, istediğim bir şey olursa getirebileceğini söyledi tabii ücretini ben ödeyeceğim :D Ekran kartı, SSD, Klavye, Mouse bunlar şu an ihtiyacım olan parçalar, hem bu parçalar hem de bunların dışında da neredeyse tüm bilgisayar parçalarına göz attım ama Türkiye ile fiyat olarak ciddi bir fark göremedim.
Aradaki fiyat farkının bu kadar az olması nedeniyle herhangi bir problemde karşımda muhatap bulmak için fiyat farkını göze alıp garantili ürün satın almayı tercih ederim. Uzun zamandır bilgisayar donanımı camiasını takip etmediğim için sizlerden akıl almak istedim. Sizler, imkanınız olsaydı Amerika'dan ne getirtirdiniz? Ya da artık yurt dışından ürün getirtmenin bir avantajı var mı?
Teşekkür ederim.​
Dizüstü bilgisayar getirtmek hala avantajlı ortalama 2-3 bin TL oynama oluyor... Veya PS5 gibi ürünler hala cazip oluyor. Telefon olarak da cazibeli bunlar dışında tek tük PC parçaları genellikle aşırı fark ile satılmıyor hatta ben şahidim Razer gibi markaların bazı ürünleri yurt dışında 60 dolar iken burada 35 dolar filan ediyor. Yani ekipman konusunda ülkemize özel bir fiyat politikası olduğu aşikar...

Fiyat olarak bir farkları yoksa ben olsam Türkiye'den almayı tercih ederdim. Garantililik bir olay olunca Amerika'ya göndermesi falan bir ton iş. Uğraşılmaz o yüzden, en iyisi yaşadığın ülkeden ürünü almak.

Fiyat olarak bir farkları yoksa ben olsam Türkiye'den almayı tercih ederdim. Garantililik bir olay olunca Amerika'ya göndermesi falan bir ton iş. Uğraşılmaz o yüzden, en iyisi yaşadığın ülkeden ürünü almak.
Tam olarak dediğiniz gibi düşünüyorum hocam zaten belirtmiştim yukarıdaki mesajımda da. Sadece çok yüksek fiyatlı ürünlerde fark oluyor ona da benim maddi gücüm yetmez.
Dizüstü bilgisayar getirtmek hala avantajlı ortalama 2-3 bin TL oynama oluyor... Veya PS5 gibi ürünler hala cazip oluyor. Telefon olarak da cazibeli bunlar dışında tek tük PC parçaları genellikle aşırı fark ile satılmıyor hatta ben şahidim Razer gibi markaların bazı ürünleri yurt dışında 60 dolar iken burada 35 dolar filan ediyor. Yani ekipman konusunda ülkemize özel bir fiyat politikası olduğu aşikar...
Katılıyorum üstat, ekipman konusunda neredeyse hiçbir fark yok, hatta bazı ürünler bizde daha uyguna geliyor.
Amazon.com'dan fiyatlarına bak, avantajlı olur mu olmaz mı sen karar ver. Dolar artınca TR fiyatları yerine kalıyor gibi konuşmuş bazıları🙂 Vergi muafiyetinden yine 3-5 kazanç sağlayabilirsin belki.
Öyle yaptım hocam ama dediğim gibi çok fiyat oynamıyor. Acaba ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum diye sizlere de sormak istedim. Eskiden yurtdışında tanıdık olsa da şunu getirtsek falan diyorduk şimdi bir avantajı kalmamış. Kendi içime rahatlatmak amacıyla sormak istedim, sanki kampanya var da faydalanamıyormuşum gibi düşündüm ama öyle bir durum ortada yokmuş meğer :D
Yurtdışından ürün getirmenin eskisi gibi avantajı yok. Hatta garanti durumlarını falan düşünürsek mantıklı olmuyor çoğu zaman.
Bende öyle olduğunu düşünüyorum hocam o yüzden sorma ihtiyacı hissettim :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı