Amerikalıların bazıları nedense türkleri sevmiyor nedeni nedir?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Amerikalıların bazıları nedense türkleri sevmiyor nedeni nedir?
Amerikalı arkadaşlarla bir türlü anlaşamadım hep küfür ettiler.
Türklere hakaret ettiler.
Neden amerikalıların bazıları türkleri sevmiyor?

Çünkü online oyunlarda karşılarına çıkan ve kendilerine Türk demek istemediğim kişiliksizlerin genelde onlara tek yaptığı şey dilenmek ve küfür etmek.

Unutmuşum, bir de dolandırıcılık.

Cihad ve gaza anlayışı. Bu anlayış, Osmanlı'dan günümüze kadar hüküm sürer. Cihad, Allah yolunda yapılan savaşa denir. Bazı Amerikalılar bu savaşı büyük bir intikamın kaynağı olarak görmüş ve Türkler'den nefret etmiştir. Sadece bizlerden değil, İslam ülkelerinden de aynı şey geçerli. Bin Ladin bence bunun nedenlerinden biri. Müslümanları terörist olarak görüyorlar. Tabii hepsi değil, anlayışlı Amerikalılar var:

İslam barışı destekler. Hristiyanlık da, Yahudilik de öyle. O zaman bu nefretin sebebi din değil, Amerikalıların bu cihad ve gaza anlayışını anlayamamasıdır.

Geçen ders Tarih hocam söylemişti. :)

Bizim hocamız da aynen öyle dedi. Atatürk'ün şu sözü zaten Osmanlı'daki cihad ve gaza anlayışının hakim olduğunu açıklıyor: ''Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.''Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.''

Bu sözden şu sonuca varabiliriz: Osmanlı bir zamanlar dünyanın en güçlü devletiydi. Osmanlı bizim geçmişimiz olduğuna göre?!?!

O zaman ''Ne mutlu Türk'üm diyene!'' diyerek, Amerkikalıların bu tavırlarını umursamamalıyız. :)

Ben omegle gibi amerikan sohbet sitelerine girip amerikalılara bana edilen lafları onlarla dalga geçerek güçlü planlarımla onları utandırıyorum. Kameralı canlı sitelere girip amerikan vatandaşlarının nasıl bir vatandaş olduklarını onlara bazı şeyler göstererek ifade ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı