Amerikan arabası vs Japon arabası

Mercedes fena bir araba değil, her ülkenin kendine ait zirve araçları var, ama hız ve dinamiklik konusunda japon arabaları biraz daha önde.
Ben hıza önem verdiğim için japon arabaları diyorum, Konfor'a önem veren birisi, alman veya Amerikan arabası diyebilir.

Sanki hız yapacak bir araban var.

Bana göre her türlü japon arabası derim, Amerikan arabalarında da güzeller var fakat nadir.
Başlığı uzatmamak için alman arabalarını yazmadım.
Alman arabaları mı?
Japon arabaları mı?
Amerikan arabaları mı?
hangi ülke daha iyi bilmiyorum ama ford mustang ve toyota supra çok iyi arabalar

Neye göre demek lazım?

Çünkü bu coğrafyaların arabadan anladığı ve öncelikleri hatta öncelikli müşteri beklentileri birbirlerinden farklı.

Amerikan araçları yüksek hacim öncelikli olurken alman araçları mühendislik ve konfor/güvenlik tarafına daha yakın japon araçları ise az sorun çıkarma düşük hacim yüksek performans üzerine daha çok emek harcıyor.

Yani en azından ben bakınca öyle görüyorum katılmayabilirsiniz, ve ben oyumu kesinlikle Japon'dan yana kullanıyorum. Yani Skyline GTR'ı herhangi bir Porsche'ye veya Corvette'e değişmem. Vetteyi de severiz ama GTR ayrı sanırım, egzozundan çıkardığı o ses 😢 anlayamazsınız 🤣😂🤣

GT-R > Mustang >Hepsi.

japonlarin-alameti-farikasi-nissan-skyline-r34-gtr-1.jpg

ArabaTeknikBilgi-1969-Ford-Mustang-Boss-429-1.jpg

Neye göre demek lazım?

Çünkü bu coğrafyaların arabadan anladığı ve öncelikleri hatta öncelikli müşteri beklentileri birbirlerinden farklı.

Amerikan araçları yüksek hacim öncelikli olurken alman araçları mühendislik ve konfor/güvenlik tarafına daha yakın japon araçları ise az sorun çıkarma düşük hacim yüksek performans üzerine daha çok emek harcıyor.

Yani en azından ben bakınca öyle görüyorum katılmayabilirsiniz, ve ben oyumu kesinlikle Japon'dan yana kullanıyorum. Yani Skyline GTR'ı herhangi bir Porsche'ye veya Corvette'e değişmem. Vetteyi de severiz ama GTR ayrı sanırım, egzozundan çıkardığı o ses 😢 anlayamazsınız 🤣😂🤣

Burada beni en iyi anlayan kişisiniz. Ağzınıza sağlık :)
GT-r > mustang >hepsi.

japonlarin-alameti-farikasi-nissan-skyline-r34-gtr-1.jpg

ArabaTeknikBilgi-1969-Ford-Mustang-Boss-429-1.jpg

Eski mustang serisi hoş, ben de seviyorum. Klasiklere daha çok hayranlık duyuyorum ben aslında. Hem japon hem Amerikan klasikleri. Onun dışında yeni Amerikan arabaları pek bir işe yaramaz.

Geri
Yukarı