Amerikan Kültür'de İngilizce öğrenilir mi?

• Konuyu başlatan Cri
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 3B

Cri

Picopat
Merhaba, ben Amerikan Kültür İngilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bu kurstan İngilizce öğrenilir mi? Daha önce giden varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Ayrıca başka kurs alternatiflerine de açığım.

Tamamen size bağlı. Ben çok faydasını gördüm. Fakat benim gittiğim yerde bazı sorunlar vardı. Çok küçük bir odaya 12 kişi koymaları gibi. Bu sorunlar olmazsa sizin çalışmanıza bağlı olarak faydalı olabilir.

Normal kurslardan hiçbir farkı yok, aslında gereksiz övüyorlar özel bir yöntemleri vb. de yok. Çevremdeki birçok kişi gitti ve ingilizceleri benden daha kötü halde ki berbat bir ingilizceye sahibimdir. Yani fiyatına uygun olana git isimlere bakma. Onlar sadece isim. Yani yurtdışından öğretmen getirdik diye falan söyleniyorlar satarken "zenci İngilizce yerlisi" diye iğrenç bir tanımlama kullanarak türkiyeye eğitim görmeye gelmiş üniversite öğrencisi Afrikalıları İngilizce öğretmeni diye koyduklarını gördüm. Daha da yorum yok yani.

Normal kurslardan hiçbir farkı yok, aslında gereksiz övüyorlar özel bir yöntemleri vb. de yok. Çevremdeki birçok kişi gitti ve ingilizceleri benden daha kötü halde ki berbat bir ingilizceye sahibimdir. Yani fiyatına uygun olana git isimlere bakma. Onlar sadece isim. Yani yurtdışından öğretmen getirdik diye falan söyleniyorlar satarken "zenci İngilizce yerlisi" diye iğrenç bir tanımlama kullanarak türkiyeye eğitim görmeye gelmiş üniversite öğrencisi Afrikalıları İngilizce öğretmeni diye koyduklarını gördüm. Daha da yorum yok yani.
Özel bir yer olduğu için, dersi dinlemeseniz dahi öğretmen bir şey diyemiyor. O yüzden oraya giden kişinin çalışmasına bağlı. Aynı şekilde C1 seviyesine gelen 6. sınıf çocukta vardı kursta. Hocadan daha iyi İngilizce konuşuyordu.

Merhaba, ben Amerikan kültür İngilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bu kurstan İngilizce öğrenilir mi? Daha önce giden varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Ayrıca başka kurs alternatiflerine de a

Git evde her gün Duolingo'da 1 saat yap. Belli bir seviyeye gelince de İngilizce kitaplar oku bol bol kitap oku. Ve İngilizce konuş kendi kendine. Aman ha bu kurslara 5 kuruş vermeyin. Kurslardan dil öğrenmek ha 😂.
Dediklerimi yaparsan 1 yıla kalmaz öğrenirsin ben bu yolla 2 yabancı dil öğrendim 3. sü de geliyor. Yapmazsan da kendin kaybedersin bana ne.

İyi bir kuruluştur ben oradan alıyorum eğitimi öyle dünyanın en iyi yeri diyemem aslında her şey sana bağlı hoca sana grammer ve önemli bağlaçları öğretir en basit anlıcağın şekilde anlatır gerisi senin çalışma sıkılığına kalmış ben geçen hafta A1'i bitirdim bu hafta A2 başlıyor sonra B1 katılan herkese başarılar.

Kurslarda temeli öğrenirsiniz, ne kadar ilerleyeceğiniz sizin çabanıza bağlı. Kendinizi İngilizceye maruz bırakmanız gerekir. Bu, sadece dizi veya film izlemek değil, kitap okumak, İngilizce haber sitelerini takip etmek, mümkünse gazete okumak vs. İlkokulda Almanca dersi almış biri olarak, öğreneceğiniz dili sadece kurs saatlerinde çalışırsanız ilerlemeniz mümkün değil. Hiçbir kurs size ana dil seviyesinde dil öğretmez. Yani yine her şey sizde bitiyor. Bunlar dışında, Amerikan Kültür genel olarak fena değildir, gidilebilir.

Merhaba, ben Amerikan Kültür İngilizce kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bu kurstan İngilizce öğrenilir mi? Daha önce giden varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?

Ayrıca başka kurs alternatiflerine de açığım.
Ben gittim. Öğrencilerle fazla iyi geçinince laylaylom oldu. Hocalar iyi, işini biliyor. Yabancı hoca tecrübeliydi. Türkçeyi %60 çözmüş. Dolmuşta markette filan rahat rahat takılıyordu. Ben sevmiştim hocayı kafa adamdı. Siyahi değildi. Eğer bu iş yavaş bir şekilde sağlam nasıl oturtulur diyorsan, çalışmaya niyetliysen derslerine. Git düşünme. Ben 5 sene önce gittim. Fiyatlar fahiş ise arkadaşların dediği gibi kendin öğrenmek istersen daha hızlı yol alabilirsin. İngilizce dünyada ortak dil olduğu için kaynak bulması da kolay bir dil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı