Amerikan Ordusuna Katılmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam Amerikan Rüyası diye tutturdun da, Amerikan'ın pek de bir rüyası yok yani. Avrupa olsa anlarım.

ABD'de öyle sağlık sigortası falan olmuyor yani başına bir şey gelirse hayatın kararır. Amerikalıar duyduğum kadarıyla ambulans çağırmaya bile korkuyormuş çok para alıyorlar diye yani ABD askeri olarak Amerikan rüyasına girişmek en son yapman gereken şey bence. Ciddi post ise trajikomik bir hikaye çıkar buradan :D

Her ne kadar zor olsa bile imkansız değil tabii ki de. ABD ordusunda görev yapan Türk personeller olduğunu biliyorum. Başka milletlerden de vardır mutlaka.
Fakat eğer, askeriyeye özel bir ilgin yoksa, tek amacın ABD vatandaşı olmaksa evlilik yolu da bulunmakta. Ha eğer sen ABD vatandaşı olduktan sonra bir kariyer düşünüyorsan iş baş.

Bugün Vatan'ını satan yarın kendini satar.

Vatan'ın senin olsun kardeşim. Benim Vatan anlayışım farklı. İktidarın da devletin de senin olsun hadi eyvallah.

Vatan'ın senin olsun kardeşim. Benim Vatan anlayışım farklı. İktidarın da devletin de senin olsun hadi eyvallah.
İktidar ve devlet farklı kavramlar. İktidar gelip geçicidir, devlet bakidir. Bugünkü yönetimi sevmeyebilirsin, ülkenin hali hoşuna gitmeyebilir. Kaçar gidersin başka ülkelere, anlayışla karşılarım. Çok doğal bir davranış, herkesin hakkıdır daha iyi şartlarda yaşamak.

Ancak ve ancak sen; "Vatanın senin olsun." diyorsan. Sana derim ki; tabi benim olacak. Senin mi olacaktı?

Dilerim ki Amerikan ordusuna katılırsın da sana "Amerikan rüyasını" yaşatırlar. :)

Bak kardeşim sana amerikaya gitme diyen yok amerikan ordusu ne alaka. Bu Vatan zaten bizim senin gibi insanların hiçbir zaman olamaz zaten.

Green Card kazanip, 5 yil Amerika'da yasayip, sinavi gecip, vatandas olmadan orduya katilamazsiniz..

Kaynak: Amerikan Vatandasiyim

Çocuğun tek isteği galiba 100 tane Amerikan askerinin içinde değerlerine hakaret edilmesi. Gerçi hiçbir nefret duymaz, bu eleman da hakaret eder.

Askeriyede düşündüğün Amerikan rüyası bunun gibi bir şey heralde. Öbür türlü zor.

giphy.gif

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı