Amerika'ya göç hakkında neler düşünüyorsunuz?

Siz ne demek istediğimi anlamadınız. Benim demek istediğim millet kendi ülkesini iplemiyor artık, buna üzülüyorum.
Kolay yol varken niye iplesin? Ben niye hayatımı burayı düzeltmek için harcayayım? Adamlar bir yazılım mühendisine 3500 maaş veriyor, üstüne bir de kaç yıllık tecrübe istiyor. Avrupa ülkesine gider vergimi veririm, en azından mutlu bir hayatım olur.

Kolay yol varken niye iplesin? Ben niye hayatımı burayı düzeltmek için harcayayım? Adamlar bir yazılım mühendisine 3500 maaş veriyor, üstüne bir de kaç yıllık tecrübe istiyor. Avrupa ülkesine gider vergimi veririm, en azından mutlu bir hayatım olur.

Hocam hükümet değişirse ülke kalkınabilir
Umutsuzluğa kapılmayın hemen.

Onlar da aynı yolla gelişti yalnız. Adamlar kendi ülkelerini iplemeseydi gelişme olmazdı. Bizimde böyle olmamız lazım. Yeter ama her şeyi kolaya bağla bağla, çok saçma yani.

Onlar da aynı yolla gelişti yalnız. Adamlar kendi ülkelerini iplemeseydi gelişme olmazdı. Bizimde böyle olmamız lazım. Yeter ama her şeyi kolaya bağla bağla, çok saçma yani.
Onlar 50- 60 yılda gelişti. Biz 80 yıldır ipliyoruz. Ben bir şey olduğunu görmedim. Hep aynısı.
Yeni hükümet gelir
Düzelticeğim, artık fakirlik bitecek
Daha beter olur.
Benim umudum kalmadı. Kalanlar için başarılar.
Hocam hükümet değişirse ülke kalkınabilir
Umutsuzluğa kapılmayın hemen.
Geçmiş tekerrür ediyor hep. Geçmişte de aynısı oldu.

"Kendini geliştir, ülkene faydan olsun, boş işlerle uğraşma, yurt dışı çok kötü" diyenlerin yaşadığı ev:

images (1).jpeg

Geri
Yukarı