Çözüldü Amfi DVD oynatmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zafer oğuz

Decipat
Yer
Kolombiya, Bogotá
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Excalibur G900;

Nvidia RTX 3060

Intel(R) UHD Graphics

İntel İ7 11800H

Crucial 16 Gb 3200 Mhz ram

Toshiba 1TB Desktop Hard Disk

Crucial P2 500GB NVMe PCI-e M2 SSD

Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz

NLCC61 (Excalibur G900 Anakart) (Şu ana kadar hala ısınma problemi yaşamadım)
Meslek
Teknik Makine Ressamı
Arkadaşlar merhaba, az önce Amerikan sapığı filmini indirdim ve eski bilgisayarımdan DVD .MP4 uzantılı bir şeklinde yazdım. Ancak amfiye takınca disk hatası veriyor. Flashbellek arayıcılığıyla taktığım zamanda gözükmüyor. Yani video formatında bir sıkıntı var sanırım. Hangi video formatına çevirmem lazım ya da sorun nedir yani. Hem DVD hem de flashbellekte amfiye takınca gözükmüyor, bilgisayarda gözüküyor. Onun sebebi de açacak bir uygulaması olması zaten amfiye hangi formatla çevireceğim onu bilmiyorum ne internette ne forumda yok. Bilen biri varsa yazabilirse sevinirim.

Çözüm
Hocam ben bu sorunu çözdüm. şimdi Amfi'nin üzerinde hangi formatları desteklediği yazıyor, lakin aynı şey diskler için geçerli değilmiş. Ne zaman herhangi bir şey takınca hangi format olduğu fark etmez "disk error" veriyordu. Ve sorunu şöyle çözdüm; VCD yazma programını buldum, lakin VCD kısmına gelince hata vermeyen sürüm internet ortamında yok. Ben Windows 11 kullanıyorum ve bulamadım, yabancısından türküne kadar aradım bulamadım derken, evde babamın eskilerden kalma CD'lerini kurcalarken bir sürü dergilerden "chıp" gibi dvdmaker gibi programlar buldum. Lakin bunlarda da nero programını bulamadım. Her neyse garajda aranırken "pcextra" diye bir CD buldum. Nero falan vardı kurdum (nero 2004 sürümü bu arada) ve sorunsuz çalıştı ve ilk VCD mi de sorunsuz yaptım.

- yani sorunun çözümünü kısaca özetleyecek olursak; bir VCD yazma programı bulmak, bulduğunuz programın hangi formatları desteklediğini bulmak,(mesela nero. MP4 desteklemiyor, bende Format Factory programından. AVI yapıyorum dosyaları) boş CD-R / CD-RW bulmak (lakin kurulum yaparken "finalize CD" derseniz RW'yi tekrardan kullanamazsınız, o yüzden o seçeneği boş bırakacaksınız.) ve son olarak videoyu yazma kısmına sürükleyip yakma tuşuna basın ve hızı belirleyip (eğer. MP3 yapacaksanız veri kaybı olmaması için yavaş yazın, problem çıkarıyor yoksa.) diskinizin hazırlanmasını bekleyin. Bitince alın ve nerede oynatmak isterseniz orada oynatın.
- Anfi girişleri bozuktur.
- Kullandığın Flash diskin biçimi ile uyumlu değildir (NTFS, FAT32, exFAT gibi).
- AVI gibi formatlarla çevirip öyle dene.
Marka model ne kullanıyorsan onun özelliklerini araştır birden çok sebebi olabilir yanımda aletler olmadan pek bişey diyemem.

- Amfi girişleri bozuktur.
- Kullandığın flash diskin biçimi ile uyumlu değildir (NTFS, FAT32, exFAT gibi).
Marka model ne kullanıyorsan onun özelliklerini araştır birden çok sebebi olabilir yanımda aletler olmadan pek bir şey diyemem.

- Amfi girişleri kesinlikle bozuk değil.
-Kullandığım flashbellek FAT32, bütün amfiler çoğunlukla FAT32 destekler.
-Şu an. AVI'ye dönüştürüyorum. Eğer olursa editlerim. Teşekkürler.

- Amfi girişleri bozuktur.
- Kullandığın flash diskin biçimi ile uyumlu değildir (NTFS, FAT32, exFAT gibi).
Marka model ne kullanıyorsan onun özelliklerini araştır birden çok sebebi olabilir yanımda aletler olmadan pek bir şey diyemem.

Hocam. AVI de olmadı. Lakin hangi dosya ile olduğunu buldum. Amfide çalışan bir DVD'yi bilgisayara taktım ve içinde. İfo ve. Vob var. Yani bir çevirici tarzı bir şey ile yapılması gerek. Biliyor musun peki sen?
Yani dosyanın fotoğrafını eklerim ama bunu nasıl yazmışlar anlamadım.

Son düzenleme:
- Amfi girişleri kesinlikle bozuk değil.
-Kullandığım flashbellek FAT32, bütün amfiler çoğunlukla FAT32 destekler.
-Şu an. AVI'ye dönüştürüyorum. Eğer olursa editlerim. Teşekkürler.

Hocam. AVI de olmadı. Lakin hangi dosya ile olduğunu buldum. Amfide çalışan bir DVD'yi bilgisayara taktım ve içinde. İfo ve. Vob var. Yani bir çevirici tarzı bir şey ile yapılması gerek. Biliyor musun peki sen?
Yani dosyanın fotoğrafını eklerim ama bunu nasıl yazmışlar anlamadım.
MKV formatında dosyayı çevirirmisin birde öyle dene.

Hocam ben bu sorunu çözdüm. şimdi Amfi'nin üzerinde hangi formatları desteklediği yazıyor, lakin aynı şey diskler için geçerli değilmiş. Ne zaman herhangi bir şey takınca hangi format olduğu fark etmez "disk error" veriyordu. Ve sorunu şöyle çözdüm; VCD yazma programını buldum, lakin VCD kısmına gelince hata vermeyen sürüm internet ortamında yok. Ben Windows 11 kullanıyorum ve bulamadım, yabancısından türküne kadar aradım bulamadım derken, evde babamın eskilerden kalma CD'lerini kurcalarken bir sürü dergilerden "chıp" gibi dvdmaker gibi programlar buldum. Lakin bunlarda da nero programını bulamadım. Her neyse garajda aranırken "pcextra" diye bir CD buldum. Nero falan vardı kurdum (nero 2004 sürümü bu arada) ve sorunsuz çalıştı ve ilk VCD mi de sorunsuz yaptım.

- yani sorunun çözümünü kısaca özetleyecek olursak; bir VCD yazma programı bulmak, bulduğunuz programın hangi formatları desteklediğini bulmak,(mesela nero. MP4 desteklemiyor, bende Format Factory programından. AVI yapıyorum dosyaları) boş CD-R / CD-RW bulmak (lakin kurulum yaparken "finalize CD" derseniz RW'yi tekrardan kullanamazsınız, o yüzden o seçeneği boş bırakacaksınız.) ve son olarak videoyu yazma kısmına sürükleyip yakma tuşuna basın ve hızı belirleyip (eğer. MP3 yapacaksanız veri kaybı olmaması için yavaş yazın, problem çıkarıyor yoksa.) diskinizin hazırlanmasını bekleyin. Bitince alın ve nerede oynatmak isterseniz orada oynatın.

Çözüm

Geri
Yukarı