Amfiden cızırtı sesi geliyor

AliArhan

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendim bir amfi yaptim. En ortalama 2 aydir duzgun calisirken son 1 haftadir bass seslerde sanki guc yetmiyor gibi cizirdiyor yaptığım hafta 5V ile besliyordum ve voltaj yetmediginden cizirdiyordu sonra 12v adaptore gectim ve MOSFET'ler isiniyor ama cizirti yapmiyordu simdi 12v adaptorde de yapiyor.
MOSFET'ler 13007b 2 adet.
16V2200UF kondansator.
1K direnç.
Adaptor 12v 1.5a

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendim bir amfi yaptim. En ortalama 2 aydir duzgun calisirken son 1 haftadir bass seslerde sanki guc yetmiyor gibi cizirdiyor yaptığım hafta 5V ile besliyordum ve voltaj yetmediginden cizirdiyordu sonra 12v adaptore gectim ve MOSFET'ler isiniyor ama cizirti yapmiyordu simdi 12v adaptorde de yapiyor.
MOSFET'ler 13007b 2 adet.
16V2200UF kondansator.
1K direnç.
Adaptor 12v 1.5a
Kablolarını kontrol et oksitlenmiş veya aşınmış olabilir, kabloları ve amfiyi elektrik akımı telefon sinyali vs. olan yerden uzak tutmaya çalış, bağladığın girişte sorun olabilir başka bir yere bağla yani sorun amfiden olmayadabilir.

MOSFET'ler isiniyor yani 65 70 dereceyi geciyor acaba zarar mi gorduler. Topraklama mı yapsam.
Sorunu cozdum bu arada 1K direnc MOSFET'ler isiniyor diye soguk lehim olup kopmus sorun duzeltildi.

Geri
Yukarı