AMOLED yanığı ile ilgili sorular

Bende parlaklığı hep orta altında tutuyorum hocam bende de A32 var. Navigasyon tuşları duruyor ama ben diğerine hiç alışamadım vallahi.
Hocam navigasyon tuşlarını tamamen gizlemenizi tavsiye ederim, parmağınızı telefonun alt kısmındaki 3 bölgeden yukarı kaydırdığınızda aynı işlevi görüyor zaten ve kullanması çok daha keyifli. Parlaklık ayarını ise otomatiğe çekin, otomatik ayarlasın sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar bir sorum var. Mat ekran koruyucudan dolayı amoled yanığı var gibi görünüyor olabilir mi? Ekranda iz gibi şeyler var. Bana büyük ihtimalle ekran koruyucudan gibi geliyor.
Çıkar bak, kalitelisini yapıştırırsın. 😶
Geçenlerde de birisi mat ekrandan dolayı Amoled yanığı gibi gözüküyor demişti.

Yaklaşık 7 aydır Super AMOLED ekranlı A52 kullanıyorum. Parlaklığı otomatikte kullandığım için şimdilik en ufak bir yanık oluşmadı. Ayrıca navigasyon tuşlarını da tamamen gizledim, telefonu parmağımı yukarı kaydırarak kontrol ediyorum.

Yani kısacası benim gibi yaparsanız pek sorun olacağını sanmam. :)

Ayrıca Super AMOLED ekranda gece film izlemesi cidden çok keyifli, AMOLED kullanırsanız IPS ekranlar çöp gibi geliyor.
Bende A52 kullanıyorum navigasyon tuşları derken ne demek istediniz? Açıklayabilir misiniz acaba.

Hocam olabilir mi yani boyle yatay cizgiler gibi izler? Çok tedirginim bu konuda.
Koruyucu ekranı çizmişsindir muhtemelen, Amoled yanığı ekranda iz bırakıyor.
Uygulama, klavye izi gibi.
İçin rahat etmezse duvar kağıdını değiştir ya da şu rehbere girilen bir kod vardı oradan siyah, beyaz, yeşil, kırmızı ve mavi ekran testi yap.

Garantiye giriyor hocam genelde. Yıllarıdır tecrübe ettiğim bir şey. Çözümü şu, sürekli arka plan fotoğrafı değiştirmek. Ama bu olsa bile bildirim işaretlerinin yanığı oluşuyor. Şu anki telefonum Xiaomi Note 10 Lite'da var bu sorun, ama kullanıyorum.

AMOLED ekranları çok seviyorum, enerji tasarrufu sağladığı için. Ama eksi yönü de ekran yanması maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı