"An operating system wasn't found" hatası SSD yüzünden mi?

segaha123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, SSD takılıyken böyle yazı geliyor ve masaüstü açılmıyor, format hiçbir şekilde atılamıyor ama SSD kablolarını HDD bağlayınca açılıyor ve çok yavaşlıyor PC o zaman da.

Yarın tamirciye götüreceğim, kasayla beraber götürmek istemiyorum ağır bir kasa çünkü.
Görseldeki sorun kesin olarak SSD hatalı olduğunu mu gösteriyor yoksa RAM vb şeylerden mi kaynaklıdır, SSD tamir edilebilir mi?

27FC8488-EAD7-4BBF-9CCA-9603EAE7E667.jpeg

Merhaba, SSD takılıyken böyle yazı geliyor ve masaüstü açılmıyor, format hiçbir şekilde atılamıyor ama SSD kablolarını HDD bağlayınca açılıyor ve çok yavaşlıyor PC o zaman da.

Yarın tamirciye götüreceğim, kasayla beraber götürmek istemiyorum ağır bir kasa çünkü.
Görseldeki sorun kesin olarak SSD hatalı olduğunu mu gösteriyor yoksa RAM vb şeylerden mi kaynaklıdır, SSD tamir edilebilir mi?

Eki Görüntüle 1890016
Sisteminizde işletim sistemi mevcut mu?

Eğer mevcut ise, BIOS'a girip boot sırasını gösterebilir misiniz?

BIOS tuşu anakarttan anakarta göre değişebilir, anakartın modelini söylersiniz BIOS tuşunu bulabilirim.

Bilgisayarınızdaki tüm USB'leri çıkarıp deneyin bir de bazen çözülüyor öyle yapınca.

Sisteminizde işletim sistemi mevcut mu?

Eğer mevcut ise, BIOS'a girip boot sırasını gösterebilir misiniz?

BIOS tuşu anakarttan anakarta göre değişebilir, anakartın modelini söylersiniz BIOS tuşunu bulabilirim.
Bu şekilde

SSD'de işletim sistemi yok demek ki. Gir BIOS'a USB ile başlat Windows kur SSD'ye. Tamirciye falan götürmeye kalkma, kazıklar.
Usb ile denedim ama hata veriyor format atmaya izin vermiyor

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    92,7 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı