An operating System wasn't found hatası

Zepherus0

Yoctopat
Daha fazla  
Bir sebepten dolayı C diskini devre disi birakip D'yi aktifleştirmiştim ama ardindan yeniden başlattığımda an operating System wasn't found gibi hata aldım. İnternette biraz baktım BIOS'ta ayar denedim olmadı.

Bir sebepten dolayı C diskini devre disi birakip D'yi aktifleştirmiştim ama ardindan yeniden başlattığımda an operating System wasn't found gibi hata aldım. İnternette biraz baktım BIOS'ta ayar denedim olmadı.

Windows C diskinde kuruludur her zaman D diskinde bir sistem yok o yüzden.
Ayrıca mesajı Türkçeye çevirince ne demek istediğini anlıyorsunuz :)

C Diskini kasadan bağlantıyı kestiysen tekrar taksanda bu sorunu göreceksin.
Bazı adımları yaparak masaüstüne erişebilirsin (Artık bu adımı yaparak giriş yapacaksın)

1-Bu ekran geldiği zaman, bilgisayarı yeniden başlat ve ardından Bios'a nasıl giriyorsan (ESC-DEL-F2 gibi tuşlarla girebilirsin.) Bios'a girdiğin zaman Exit bölümünde geçiyoruz solda "Load defult leodsa" seçip F10 basıp YES demelisin YES demek için ya ENTER yada tekrar F10 demelisin. Sonra yeniden başlatacak olmazsa ikinci adıma geçelim.

2-Bilgisayarı yeniden başlatınca F12 ile açıyoruz. Eğer Diski taktıysanız artık HDD ise HDD , SSD ise SSD seçiyorsunuz yeniden başlatacak olmazsa yaz araştırmaya devam edeceğim.

Geri
Yukarı