Ana hat kablosu ne zaman onarılır?

mhmt.kcli

Hectopat
Selam, bu sabah uyandığımda modemimde DSL ve internet ışığının yanmadığını gördüm arıza kaydı oluşturdum. Türk Telekom teknik ekibi gelip incelemede bulundu, meğerse yol çalışması esnasında ana hat kablosunu koparmışlar yani mahallede kimse de internet yok. Bu kablo ortalama ne kadar sürede onarılır bilgisi olan var mı? Teknik ekip 1 hafta civarı dedi ama ben sizlerin de düşüncesini merak diyorum.

Bizimkini 11 gün sonra gelip yarım saatte yaptılar. Bu arada internetsiz kaldığınız süreyi faturanızdan düşülmesini talep etmeyi unutmayın.

11 gün mü? Bahsettiğiniz tslebi nasıl bırakabilirim ve ne zaman yapmam lazım?

Bizim olayda kepçe kabloyu koparmıştı ve 11 gün sonra teşrif etme zahmetinde bulundu Türk Telekom, işi bitirmeleri yarım saat falan sürmüştü. Müşteri hizmetlerine açtığınız kayıt tarihinden itibaren 24 saati aşan kesinti durumlarında faturadan düşüyorlar ama bir sonraki aramanızda bunu bildirmeyi unutmayın.

2 gün önce bizim siteye gelen fiberoptik kablo doğalgaz çalışması nedeniyle koparıldı. Ertesi gün Telekom ekipleri gelip yeni hat çektiler. Bu gün dolap bağlantısını yaptılar. Eve gidince tamamlanmış olacak. Toplamda 2.5 gün internetsiz kaldık. :) Arıza nedeniyle İnternetsiz kalmak kötü ama bir yandan hat yenileniyor. Hizmet kalitesinin artacağını düşünmüyorum.

Buraya dönüş yapmayı unuttum, kopan kabloyu aynı gün içinde yaptılar öğlen 4 civarı gibi internet tekrar geldi. Açıkçası bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum, şaşkın ve mutluyum. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı