Kopan Telekom Kablosu Nasıl Onarılır?

Zakır Zakır

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, benim evime gelen Telekom kablosu kopuk vaziyette duruyor. Herhangi bir aboneliğe başvurmak istediğimde altyapı yok olarak gözüküyor. Bu yüzden internet hizmeti alamıyorum. Hizmet alamadığım için Türk Telekom arıza kaydı oluşturmuyor ve kabloyu onarmıyor. Ben bu sorunu nasıl çözerim? Kabloyu kendim nasıl onarırım? Başka adres (yakın bir yer) versem kabloyu onarırlar mı? Tokat Türk Telekom saha ekibi veya müdürlüğün numarasını bilenler atabilir mi?

Not: Burası yaşlı kesim ve kimse de ne ev telefonu ne de internet hizmeti var yani kimsenin umurunda değil. Aslında müdürlüğe gittim ama orada yaşlı bir amca var ve abonelik iptali bile yapmasını bilmiyor. Kablo 50'lik kablo elektrikçiler biz yapamayız dediler. Bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müdürlüklere maalesef telefonla ulaşılamıyor gidip kendiniz biraz uğraşmanız lazım ama eğer bir internet varsa altyapı da var demesi lazım ya, müşteri hizmetlerini günde 4 5 kere arayın eninde sonunda destek yolluyorlar.

Müdürlüklere maalesef telefonla ulaşılamıyor gidip kendiniz biraz uğraşmanız lazım ama eğer bir internet varsa altyapı da var demesi lazım ya, müşteri hizmetlerini günde 4 5 kere arayın eninde sonunda destek yolluyorlar.
Arıza kaydı oluşmadığı için göndermiyorlar müdürlükte tek kişi var ve herhangi bir işlem yapmıyor. Burası müstakil ev olduğu için daire numarası yok ve altyapı göstermiyor.

Altyapı yok gözükmesinin sebebi bölgenizde port olmamasıdır. Yani bina içi ile alakası yok şu an altyapı çalışmaları var yakın zamanda VDSL veya fiber internet gelecektir başvuru yaptığınızda gelen ekipler hasarlı kabloyu onarır ve arıza tespiti yapar zaten.

Şimdi anladım, muhtemelen açık port yoktur o yüzden internet gelmiyordur bununla ilgili yapılabilecek en iyi şey müdürlüğe gitmek aksi taktirde zor.
Mahallede kimsenin aboneliği yok nasıl port olmuyor? Kablo kopuk onun için altyapı yok diyorlar. Kopan kablo bildiğiniz santralden gelen kalın dışarıdaki kablo artık kamyon mu çarptı orasını bilemem.

Hocam kablonun kopukluğu altyapıyla alakalı değil sonuçta altyapıdan gelen interneti sadece sağlıyor, dilerseniz tekrardan bir arama yapın ve sorgulayın.

Geri
Yukarı