Ana makinede Windows 11 dev yapısı kullanan var mı?

Geliştirici yapılarının ana makineye kurulması ve günlük yaşamla bir tutulması tavsiye edilmez. Yapılar, henüz tamamlanmayan bir Windows sürümünü barındırır. Dolayısıyla veri kaybı, hatalar, kararsızlık ve performans sorunlar bu yapılarda daha çok rastlanır.

Buna rağmen ben, geliştirici yapılarını, günlük yaşamda kullanılan programları bir arada tutabiliyorum.

Ben de geri geçmeye karar verdim. Windows 11 22h2'ye güncellediğimden beri oyunlar kasıyor. Bir sunum yaparken powerpoint 10 saat zor açılıyor. Windows 10 ile devam. Ki bence destek 2025'te bitemez çünkü Windows 10 çok seviliyor destek bence 2030'a kadar uzar.
Microsoft, Windows 10'un son tüketiciye uygun sürümleri için desteği 14 Ekim 2025 tarihinde durduracaktır. Fakat son kullanıcı dışında kurumsal kullanıcılar için ayrı olan Enterprise LTSC sürümlerinin destek tarihi 2029 ile 2030 yılları arasında sona erecektir. Bunun dışında yabancı kaynaklar, Microsoft'un Windows 11'in Enterprise edisyonu için 2025 yılında LTSC sürümünü çıkartacağını iddia ediyor. Bu, hafifletilmiş gereksinimlere sahip bir Windows 11 sürümünün gelebileceğini gösterebilir. Yine aynı şekilde Microsoft, 2024 yılında kod ismi Next Valley olan ve çıkması planlanan Windows 12'de gereksinimleri hafifletebilir. Bunu Windows 7'de ve Windows 8.1 üzerinde gerçekleştirmişti. Uzun lafın kısası, Microsoft'un Windows 10'dan sonra çıkmış cihazlara destek sunmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
Kullandım fakat bana pek stabil gelmedi. Şu anlık Windows 10 kullanıyorum. Kullanacaksanız önermem.
Bende yeni SSD aldım Kingston Fury 500GB 7300MB okuma hızı. Temiz kurulumda Windows 11 önceden de kullanıyorum Eski SSD 2200MB okuma hızı biraz ağır geldi şimdi gayet akıcı. Sistem özellikler i5 1135G7 GeForce MX450 8GB Ram 500GB SSD Win 11 Lenovo İdeapad 5 Slim 14 inç 1080p. Ama Laptopu ilk sıfır aldığında bu yana Windows 10 on numara belki geri dönsem mi Yeni SSD uçurur mu??

Geri
Yukarı