Ana monitöre görüntü gelmiyor

Skyming5345

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16+8 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria NVMe 500GB
Ekran kartı
Sapphire PULSE Radeon RX 6600
Anakart
B450M-A Pro Max
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, 30 dakika önce mutfağa gitmiştim geldiğimde bilgisayarımın iki monitörü de siyah ekrandı. Bilgisayarı 2-3 kere kapatıp açtım düzelmedi. Bende ekran kartını çıkartıp tekrar taktım. Bu sefer de ana monitörüme görüntü gelmiyor ama 2.monitörüme ekran geliyor. 1.monitörümün girişi HDMI 2.monitörümün girişi DisplayPort?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kablolarını kontrol et belki tam oturmamıştır, RAM slotlarını kontrol et çıkar tak yap ya da temizle, ekran kartınada aynısı yapabilirsin.

RAM slotlarında bir sorun olduğunu sanmıyorum bilgisayar hiç açılmaz ya da mavi ekrana düşerdi muhtemelen kablonuz ya da ekran kartınızda bir sorun var 2. monitördeki kabloyu deneyebiliyorsanız birincide deneyin görüntü gelirse kablodandır gelmezse monitör ki zannetmiyorum.

RAM slotlarında bir sorun olduğunu sanmıyorum bilgisayar hiç açılmaz ya da mavi ekrana düşerdi muhtemelen kablonuz ya da ekran kartınızda bir sorun var 2. monitördeki kabloyu deneyebiliyorsanız birincide deneyin görüntü gelirse kablodandır gelmezse monitör ki zannetmiyorum.

Yok hocam bilgisayar açılıyor LED'leri falan açılıyor ama ekran vermiyor RAM ile ilgili olunca, ben de aynı sorunu yaşadım da ondan biliyorum.

Dün yeni RAM aldım 16 GB 3200MHz 16CL ondan dolayı olabilir mi?

2.monitörüme VGA to HDMI dönüştürücüsü kullanarak HDMI portuna taktım ama çalışmadı.

HDMI portunda bir sorun var sanırsam.

Tekrardan merhaba, dediğiniz gibi 2.monitörüme VGA to HDMI dönüştürücüsü kullanarak HDMI portuna taktım ama çalışmadı. Ardından bilgisayarı kapatıp ekran kartını çıkardım ve geri taktım ayrıca RAM'lerin slotlarını değiştirdim. Ama sonuç değişmedi. Sonrasında yedek ekran kartım olan RX 570'i taktım şu an 2 monitörüme de görüntü geliyor. RX 6600 ekran kartımın HDMI portu sorunlu sanırsam :(

Son düzenleme:
Yok hocam bilgisayar açılıyor LED'leri falan açılıyor ama ekran vermiyor RAM ile ilgili olunca, Ben de aynı sorunu yaşadım da ondan biliyorum.

2. ekranım açılıyor diye belirtmiş arkadaş o yüzden RAM'i elememiz gerek direkt. Zaten muhtemelen ekran kartı girişinde sorunu arkadaşımızın. Geçmiş olsun.

2. ekranım açılıyor diye belirtmiş arkadaş o yüzden RAM'i elememiz gerek direkt. Zaten muhtemelen ekran kartı girişinde sorunu arkadaşımızın. Geçmiş olsun.

Zaten 3060 TI almayı düşünüyordum ama bu kartın bozulması hiç iyi olmadı satardım en azından.

Kartın garantisi devam ediyor. İstanbul'da yaptırabileceğim bir yer var mı?

Çıkış Tarihi22/03/2022
Garanti Bitiş Tarihi21/03/2025
Garanti DurumuGarantili
Garantisini sorgulattım 2 yıl daha garantisi var

Son düzenleme:
Nereden aldığını bilmiyorum ancak muhtemelen aynı yere yollayabilirsin garanti için.

Yeni konular

Geri
Yukarı