Anaconda yüklenmiyor

rekNec

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba. Anaconda'nın en son sürümünün kurulumunu yapıyorum tamamlanıyor fakat başlat menüsünde herhangi bir kısayol yok. Kendi klasöründen "conda.exe" dosyasını çalıştırmayı deniyorum, CMD ekranına benzer bir ekran çıkıyor ve kapanıyor, sonrasında hiçbir şey olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı? Başlatmadıysanız dener misiniz?

Merhaba. Anaconda'nın en son sürümünün kurulumunu yapıyorum tamamlanıyor fakat başlat menüsünde herhangi bir kısayol yok. Kendi klasöründen "conda.exe" dosyasını çalıştırmayı deniyorum, CMD ekranına benzer bir ekran çıkıyor ve kapanıyor, sonrasında hiçbir şey olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
CMD ekranı zaten çıkmalı. Ben kurarken bende de öyle olmuştu. Ama CMD dosyası kapandıktan sonra bir sayfa gelmesi gerekti. Yeniden başlatmayı deneyin.

Conda.exe yerine arama kısmına Anaconda Navigator yazın ve çıkan sonuca tıklayın. CMD ekranı gelip kapanacak ve bir süre sonra açılacaktır.

Conda.exe yerine arama kısmına Anaconda Navigator yazın ve çıkan sonuca tıklayın. CMD ekranı gelip kapanacak ve bir süre sonra açılacaktır.
Başlat menüsüne kısayol atanmadığı için yazdığımda kurulum klasörü çıkıyor.
Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlattınız mı? Başlatmadıysanız dener misiniz?
Bir şey değişmedi.

Kurulum yolunu Program Files olarak ayarlamayın! Direk C:\ dizinine kurulum yapın. Bende de aynı sorun olmuştu böyle çözdüm. Yine olmazsa Miniconda'yı kurun direk C:\ dizinine.

Kurulum yolunu Program Files olarak ayarlamayın! Direk C:\ dizinine kurulum yapın. Bende de aynı sorun olmuştu böyle çözdüm. Yine olmazsa Miniconda'yı kurun direk C:\ dizinine.
Zaten Program Files klasörüne kuramıyorum. Beni Kullanıcı klasörüne (C:\Users) yönlendiriyordu hep onda da olmadı. Ve kurarken çok hızlı kuruluyor. Yaklaşık 1 dk'da.

Son düzenleme:
Dediğimi yap. Direkt C:\ dizinine kurmayı dene. Olmazsa Miniconda'yı dene.
Dediğini yaptım. Bu sefer yüklendi. Ama arama çubuğuna Anaconda Navigator yazdığımda gözükmüyor. Başlatta kısayol oluşturmuş. Ordan tıklıyorum. Yükleniyor ve duruyor, açılmıyor.
Dediğini yaptım. Bu sefer yüklendi. Ama arama çubuğuna Anaconda Navigator yazdığımda gözükmüyor. Başlatta kısayol oluşturmuş. Ordan tıklıyorum. Yükleniyor ve duruyor, açılmıyor.
Anacondayı resetledim. Şu an girebiliyorum fakat jupyter notebook hata veriyor.

Son düzenleme:

Anacondayı resetledim. Şu an girebiliyorum fakat jupyter notebook hata veriyor.
Ne hatası veriyor?
Jupyter Lab'ı açmak için CMD ekranına "jupyter lap" komutunu gir.
Jupyter Notebook'u açmak için CMD ekranına "jupyter notebook" komutunu gir.
Sonra localhost:8888'e girmen gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı