Anadolu lisesi mi meslek lisesi mi?

@SeeAndLive

Merhaba, nakilini yaptın mı? Yaptıysan şu an İzmir'de hangi meslek lisesinden? Ben de İzmir'de oturuyorum ve sana benzer bir durum yaşıyorum. (tek fark babam da kararsız. ) Sosyalde böyle bir konu açtım ama yine de yetersiz bilgiyle hissediyorum kendimi.

Dostum bu çok önemli bir karar. Hayatımda aldığım en büyük karardı diyebilirim.9. sınıfta bir meslek lisesine gittim. Endüstiri meslek olduğu için okulda hiç kız yoktu ve benim aklım hep kızdaydı keşke kız olsa gelmez olaydım vs gibi şeyler söylenip duruyordum. Yani direkt keşke Anadolu'ya gitsem diyordum. Ya da 9. sınıfın sonunda kız bölümü daha çok olan okulda kız dolu olan bir okula gidecektim. Çok mutluydum, çok heyecanlıydım ve manitalar yapmak için hevesliydim. Ama dedimki kendime peki ya geleceğime ne olacak? Sırf kız yüzünden mesleğimi dert ediyorum okulumu dert ediyorum dedim. Bu işin sonunda çıraklığa geçtim. Çünkü kendi dükkanımız var ve gelecek odaklıydı. Okuldan çok daha zor ve yorucu. Ben ne yaptığımı anlattım. Sana cevabım ise: Eğer iş istiyorsan, çok kazanmak istiyorsan meslek lisesi seç. Eğer gerçekten zeki olduğuna inanıyorsan Anadolu seç. Üniversite okumazsan bir hiç olursun. Bölümün kötüyse üniversite okuyup edineceğin meslekte az kazanırsın.Devamını anlatacağım işim var şuan.

Geri
Yukarı