Anadolu lisesinde bilgisayar ile ilgili bir ders var mı?

AhmetBey07

Hectopat
Arkadaşlar bu sene Anadolu lisesine gideceğim. Daha yeni liseye geçtim. Anadolu liselerinde bilgisayar ile alakalı veya yakın bir ders var mı? Teknoloji tasarım veya bilişim dersi gibi...

Proje dersi var. Dersin adı proje uygulama veya proje olması lazım. Genelde hocanız bilişim hocası olur ve akıllı tahtadan size güzel bilgiler verir. Örneğin bizim hocamız elon muskla alakalı bayağı bir bilgi anlatmıştı. Aynı zamanda bilgisayara parça takımı gösteriyordu. Ben biliyordum fakat bilmeyenler için iyi bir ders.

Meslek lisesinde derinlemesine anlatılmıyor. 10.sınıfta bilgisayar parçaları öğrenme, C# dili, elektrik bilgisi, Word, Excel, PowerPoint hafif derece anlatılıyor. 11.sınıfta HTML, CSS, SQL(veri tabanı), grafik animasyon(1.dönem PNG, JPG farkı GIF yapımı ve afiş nasıl yapılır Adobe fireworks ile)2.dönem flash göstermişlerdi. Bu yıl ne gösteriliyor bilmiyorum. 12.sınıf PHP(bizim sınıfta o derste çok kişi gelmediği için sınavı hocanın dağıttığı kağıtlardan bakıp yapıyorduk.) Bu bilgileri Udemy, YouTube vs ücretsiz ve ufak araştırma ile öğrenebilirsiniz. Meslek lisesi mezunu olarak söylüyorum.

Geri
Yukarı