Anadolu Lisesinde Matematik Yapamamak

Geçmiş olsun o zaman ne diyeyim. Pedere şimdiden söyle kötü alacağım diye en azından sınav sonucunu gördüğünde daha az kızar.

Geçmiş olsun o zaman ne diyeyim. Pedere şimdiden söyle kötü alacağım diye en azından sınav sonucunu gördüğünde daha az kızar.
Pedere söyledim, bişey olmaz 2.sınavda yüksek al yapabilecek birşey yok dedi. Ufaktan fırça kaydı. Ama üzücü birşey yani hayatımda 0 almadan daha lisenin 1 döneminden almak koyuyor insana.

Bir soru da yapabilsen kârdır. İlerde o beğenilmeyen bir sorunun puanını alamamak bile sıkıntı çıkartabiliyor.

Sen çalışmayı elden bırakma, yine hep devam et ve yap. Matematiği iyi olan arkadaşlarından fikir al ve uygula. Bu sınavda başarısız olsan bile gelecek sınavlara daha iyi hazırlanıp, güzel puanlar alabilirsin.

Bir tane notun kötü olacak diye çalışmayı elden bırakırsan pes etmiş olursun.

Benim de bilmediğim konular vardı ama çalışarak anladım.

Son düzenleme:
Bir soru da yapabilsen kârdır. İlerde o beğenilmeyen bir sorunun puanını alamamak bile sıkıntı çıkartabiliyor.

Sen çalışmayı elden bırakma, yine hep devam et ve yap. Matematiği iyi olan arkadaşlarından fikir al ve uygula. Bu sınavda başarısız olsan bile gelecek sınavlara daha iyi hazırlanıp, güzel puanlar alabilirsin.

Bir tane notun kötü olacak diye çalışmayı elden bırakırsan pes etmiş olursun.

Benim de bilmediğim konular vardı ama çalışarak anladım.
Sınava bügün girdim. Çalışmamış halim ile 3-4 soruyu yapabildim, aynı zamanda bir kaç sorunun daha yarım çözümlerini yaptım. Keşke 1-2 hafta önceden çalışmaya başlasaymışım. Sınav kolaydı, çalışsam yapabilirdim. Fakat 40 alabileceğime inanıyorum. Bir nevi kurtardım tarzında birşey.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı