Anadolu Lisesinden Meslek Lisesine Geçiş

Açıkçası tavsiye etmem. Aklına gelebilecek her türlü anlamda daha kötü bir yer. Bana da okulumda çok defa git mesleğe bilişim oku, harcanıyorsun burada dediler. Gitmedim, şimdi gidip harcanmayanları görüp asıl harcanmayanın ben olmama şükrediyorum. Dersleri bir şekilde halledersin. Merak etme her şey lisedeki ders geçme gibi olsaydı millet sınava girmezdi. Sınavda %50 yapmak demek sayısalda 120.000'den biraz daha iyi yapmak oluyor. E sınava 2,3 milyon kişi giriyor. Geri kalanlar lise mezunu değil mi?
Geçme imkanınız yok. Oradaki öğrenciler uzun süredir meslek dersleri aldığı için sizi kabul etmeyeceklerdir. Yapacak bir şeyiniz yok, yük olmak istemiyorsanız devlet okuluna geçebilirsiniz.
Meslek dersleri 11 ve 12. sınıfta yapılıyor olması lazım. Öyle olmasa bile farklı okullar arası geçişler oluyor. Farklı dersler sorumlu olarak veriliyor.
Ders çalışmayan birine Anadolu'da kal demek ileride Burger King'de kasiyer olmasını istikrarlı şekilde sağlayacaktır.
Hocam üniversitedeyim. Hala hakkıyla bir kere ders çalıştığımı bilirim. Onda da 50 alsam vereceğim dersten 17 aldım. Çalışmadan da gayet güzel şekilde oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı