Anadolu lisesinden meslek lisesine geçmek mantıklı mı?

Okuldan okula değişen bir şey.

Meslek lisesi işi 9. sınıftan başlarsan iyi bir şey. Bence Anadolu'dan devam et. Abim Bağcılar mesleki teknik mezunu onlar 10 ve 11 de proje usülü gidiyorlardı.

Meslek lisesinin bilişim bölümünden sonra dükkan açmadığı sürece elinde mesleğinin olacağını pek sanmam. En azından önlisans bilgisayar programcılığı gerekli iş hayatına atılmak için.

Okuldan okula değişen bir şey.
Hayır dostum okuldan okula değişen bir şey değil. Kişiden kişiye değişen bir şey. Okuldan okula değişen bir şey olsaydı bir okulda çok akıllı insanlar olurdu diğer okul ise mallarla dolu olurdu.

Haklısın üniversite okuması daha iyi olur ama şart değil bence gerekli tecrübeyi elde edebilirsen gene kariyerde ilerleyebilirsin.

Yani ne yapmalıyım.

Arkadaşlar herkes 2'ye bölündüde gidiyi mi kalıyımı çözemedim.

Bilgisayar mühendisliği okumak isterim, Anadolu'dan mı devam edeyim yoksa meslek lisesi bilişim bölümünemi geçeyim.

Bilgisayar mühendisliği okumak isterim, Anadolu'dan mı devam edeyim yoksa meslek lisesi bilişim bölümünemi geçeyim.

Meslek lisesi sayesinde eklenen puan ile beraber başarı puanıda ekleyerek kötü puan alsanda en kötü bilgisayar programcılığı okuyabilirsin.

Gerçekten yazılımcı olmak istiyorum bunun temelini önceden atmak istiyorum.
Üniversite benim için 1.tercih değil diyorsan meslek lisesine git aksini diyorsan Anadolu'dan devam et.

Hocam şimdi önemli olan benim için liseden sonra para kazanabilmek bilişimde okursam kazanabilir miyim kazanamazsam 2. tercih üniversite. Daha demin arkadaş pek iş şansınız yok dedi.

Hocam şimdi önemli olan benim için liseden sonra para kazanabilmek bilişimde okursam kazanabilir miyim kazanamazsam 2. tercih üniversite. Daha demin arkadaş pek iş şansınız yok dedi.

O işini ne kadar iyi yaptığına bağlı kötü yaparsan asgari maaş iyi yaparsan çok sağlam para kazanırsın.

Neye göre iş şansınız yok demiş arkadaşınız tabii ki de yazılımı takmayıp öğrenmezsen iş bulamazsın ama en kötü öğrensen bile iş var zaten.

Dediği gib en kötü kendi firmanı bile açabilirsin.

Hocam seni de yoruyorum ama Anadolu'da çok bir şey olucagımı sanmıyorum dersleride pek takmam ama bilgisayara yatkınımdır sizce geçiyi mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…