Anadolu lisesinden meslek lisesine geçmek mantıklı mı?

Bilişim bölümü bana göre boş. Çoğu kişide tercih etmiyor. İş imkanı neredeyse yok gibi Türkiye'de. Fakat benim bildiklerim bunlar diğer hocalarım daha iyi bilir. Onun dışında Anadolu lisesi ile meslek lisesi'ne giden kişilerin zeka olarak farkı yok. Kekosu malı iki lisede de bol, aklınızda bulunsun. Sırf Anadolu lisesi diye elit bir sınıfa girmiyorsunuz.

Okuldan okula değişen bir şey.

Meslek lisesi işi 9. sınıftan başlarsan iyi bir şey. Bence Anadolu'dan devam et. Abim Bağcılar mesleki teknik mezunu onlar 10 ve 11 de proje usülü gidiyorlardı.

Bilişim bölümü öğrencisiyim meslek lisesine gitmeni tavsiye ederim gerçekten ders çalışmayan ve üniversite düşünmüyorsan en azından elinde mesleğin olur ben üniversite düşünüyorum 11-12 inci sınıflarda akedemik sınıflara geçebilirsin karar değiştirirsen.
Bilişimde 9.sınıf ta pek bir şey öğretmiyorlar 10.sınıfta başlıyor desek yalan olmaz.
Meslek lisesinin bilişim bölümünden sonra dükkan açmadığı sürece elinde mesleğinin olacağını pek sanmam. En azından önlisans bilgisayar programcılığı gerekli iş hayatına atılmak için.

Meslek lisesinin bilişim bölümünden sonra dükkan açmadığı sürece elinde mesleğinin olacağını pek sanmam. En azından ön lisans bilgisayar programcılığı gerekli iş hayatına atılmak için.

Haklısın üniversite okuması daha iyi olur ama şart değil bence gerekli tecrübeyi elde edebilirsen gene kariyerde ilerleyebilirsin.

Meslek lisesinin bilişim bölümünden sonra dükkan açmadığı sürece elinde mesleğinin olacağını pek sanmam. En azından önlisans bilgisayar programcılığı gerekli iş hayatına atılmak için.
Yani ne yapmalıyım.

Arkadaşlar herkes 2'ye bölündüde gidiyi mi kalıyımı çözemedim.

Üniversite hayaliniz varsa ve şimdiden çalışmaya başlarsanız, meslek lisesinde bilişim bölümü okumanız bilgisayar mühendisliği konusunda önünüzü açacaktır m. T. Ok denilen bir sistem var. O sisteme göre kendi alanınızda daha çok puan alıyorsunuz.

Bilgisayar mühendisliği okumak isterim, Anadolu'dan mı devam edeyim yoksa meslek lisesi bilişim bölümünemi geçeyim.

Bilgisayar mühendisliği okumak isterim, Anadolu'dan mı devam edeyim yoksa meslek lisesi bilişim bölümünemi geçeyim.

Meslek lisesi sayesinde eklenen puan ile beraber başarı puanıda ekleyerek kötü puan alsanda en kötü bilgisayar programcılığı okuyabilirsin.

Gerçekten yazılımcı olmak istiyorum bunun temelini önceden atmak istiyorum.
Üniversite benim için 1.tercih değil diyorsan meslek lisesine git aksini diyorsan Anadolu'dan devam et.

Meslek lisesi sayesinde eklenen puan ile beraber başarı puanıda ekleyerek kötü puan alsanda en kötü bilgisayar programcılığı okuyabilirsin.

Gerçekten yazılımcı olmak istiyorum bunun temelini önceden atmak istiyorum.
Üniversite benim için 1.tercih değil diyorsan meslek lisesine git aksini diyorsan Anadolu'dan devam et.

Hocam şimdi önemli olan benim için liseden sonra para kazanabilmek bilişimde okursam kazanabilir miyim kazanamazsam 2. tercih üniversite. Daha demin arkadaş pek iş şansınız yok dedi.

Hocam şimdi önemli olan benim için liseden sonra para kazanabilmek bilişimde okursam kazanabilir miyim kazanamazsam 2. tercih üniversite. Daha demin arkadaş pek iş şansınız yok dedi.

O işini ne kadar iyi yaptığına bağlı kötü yaparsan asgari maaş iyi yaparsan çok sağlam para kazanırsın.

Neye göre iş şansınız yok demiş arkadaşınız tabii ki de yazılımı takmayıp öğrenmezsen iş bulamazsın ama en kötü öğrensen bile iş var zaten.

Dediği gib en kötü kendi firmanı bile açabilirsin.

O işini ne kadar iyi yaptığına bağlı kötü yaparsan asgari maaş iyi yaparsan çok sağlam para kazanırsın.

Neye göre iş şansınız yok demiş arkadaşınız tabii ki de yazılımı takmayıp öğrenmezsen iş bulamazsın ama en kötü öğrensen bile iş var zaten.

Dediği gib en kötü kendi firmanı bile açabilirsin.

Hocam seni de yoruyorum ama Anadolu'da çok bir şey olucagımı sanmıyorum dersleride pek takmam ama bilgisayara yatkınımdır sizce geçiyi mi?

Geri
Yukarı