Anadolu Meslek vs Anadolu Teknik Programı

Anadolu teknik programı mı, Anadolu meslek programı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    16

okanaras1453

Hectopat
Daha fazla  
Ben lise 9.sınıf öğrencisiyim ve alan tercihi yapmam gerekiyor. Benim kararım bilişim fakat okulda AMP ve ATP diye ayrılıyor liseden sonra üniversiteyide okumak istiyorum. Bunun için hangisini seçmeliyim? Son olarak bilişim sektöründe iş bulma imkanım yüksek olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anadolu Teknik okudum ben zamanında yaklaşık 4 sene önce, teknik program sınav için her zaman daha iyidir çünkü son sınıfta staj dönemi olduğu için sadece 2 gün okula gideceksin ve derslerin eksik kalacak, ama meslek lisesi olduğu için genelde sayısal derslerde geri kalıyorsun o yüzden teknik program daha iyidir.

Anadolu Teknik Programını seçersen sayısal dersleri göreceksin 11. ve 12.sınıflarda Biyoloji dersin olmayacak bunun dışında bir değişiklik yok Kimya ve Fizik 4 saat olacak 11.sınıftan itibaren.Anadolu Mesleki Programını seçersen sayısal derslerin 11.sınıftan itibaren olmayacak sadece seçmeli matematik dersin olur o da Temel Matematik dersi.Ben Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Anadolu Teknik Programını okuyorum 11.sınıfım benim önerim Anadolu Teknik Programını seçmen senin için daha iyi olacak üniversite hedefin varsa Anadolu Teknik Programı sayısal olarak biraz ağırdır Anadolu Liselerine göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı