Anadolu Üniversitesinden Sınavsız İkinci Üniversite Fırsatı

Oğuzhan Necip Şahin

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
31
Yer
Arlong Park
Daha fazla  
Meslek
Teknoloji Yazarı
Şu anda okuduğu üniversiteden memnun olmayan, farklı bir bölüm okumak isteyen ya da aynı anda iki farklı üniversite okumak isteyen arkadaşlar için Anadolu Üniversitesi'nden güzel bir fırsat. Anadolu Üniversite'sinin belirlediği şartlara göre ve size uygun olduğu takdirde tamamen sınavsız bir şekilde ikinci üniversiteye kayıt yaptırabilirsiniz.

İkinci üniversite kayıtlarının koşullarını ve son kayıt tarihini de aşağıdan öğrenebilirsiniz.

İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri:

Çevrimiçi (Online) Başvuru ve Kayıt İşlemleri - 23 Ağustos 2021 - 08 Ekim 2021.

Son düzenleme:
Ülkede herkesin üniversite mezunu olması yetmezmiş gibi artık herkes 2 üniversite mezunu olacak sanırım. 5-10-20 gideceğiz herhalde böyle.

Bu ikinci üniversite olayından toplam 6 tane üniversite bitirmiş tanıdığım var. Ne yazık ki bu diplomayla iş bulmak çok zor. Çünkü buraya giden insanların çoğu eğitim için değil de ya açıkta kalmamak ya da cv üzerine bu diplomaları, bölümleri eklemek için giriyor. Bu da kişiye bir şey katmamakla beraber zamanını yiyor. Sonuçta geçmesi gereken sınavlar var. Bunun yerine sertifikalı eğitim çok daha mantıklı. Daha az zamanda daha fazla donanım elde etmenizi sağlıyor.

@Vivaldi12, bir de bildiğim kadarıyla AÖF'ün harç ücreti oluyor, verilen paraya da yazık.

Sertifikalı eğitimlerde de ücret var. Hatta hesap yaparsak AÖF yanında ucuz kalır. Fakat fiyat/zaman/efor karşılaştırması yaparsak sertifika eğitimi daha mantıklı.
Eskiden üniversiteyi kişisel gelişim olarak görürdüm. Fakat yoklamaya ve sınava tabii tutulan şey kişisel gelişim olmuyor. Sonucunda başarısızlık varsa boş geliyor bu AÖF falan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…