Anakart BIOS güncellemesinin Windows Update ile alakası olabilir mi?

Soru ne açık değil. BIOS ile Windows güncellemesinin ne alakası var? BIOS dosyası ile sürüm gelmeme bağlantısını nasıl kurdunuz?
Windows 10 sürüm 2004 her bilgisayara gelmiyor biliyorsunuz. Bende de 2004 sürümü için update kısmında cihazımın henüz hazır olmadığı uyarısı var. 3 aydır bu güncellemeyi bekliyorum çünkü sisteme temiz kurulum ile yeni SSD takacağım. Uyumsuz olduğu uyarısı gördüğüm için ise henüz yeni SSD'yi kullanmıyorum. Bu uyumsuzluk için MSI belki BIOS güncellemesi ile bunu düzeltmiştir mantığı kurdum. Bunu bilemediğim için ise forumda sormak istedim.

Windows 10 sürüm 2004 her bilgisayara gelmiyor biliyorsunuz. Bende de 2004 sürümü için update kısmında cihazımın henüz hazır olmadığı uyarısı var. 3 aydır bu güncellemeyi bekliyorum çünkü sisteme temiz kurulum ile yeni SSD takacağım. Uyumsuz olduğu uyarısı gördüğüm için ise henüz yeni SSD'yi kullanmıyorum. Bu uyumsuzluk için MSI belki BIOS güncellemesi ile bunu düzeltmiştir mantığı kurdum. Bunu bilemediğim için ise forumda sormak istedim.
Windows 10 açısından BIOS'un güncel olması önemli.

u uyumsuzluk için MSI belki BIOS güncellemesi ile bunu düzeltmiştir mantığı kurdum.
Yanlış kurmuşsunuz. Öyle bir durum yok.
3 aydır bu güncellemeyi bekliyorum çünkü sisteme temiz kurulum ile yeni SSD takacağım. Uyumsuz olduğu uyarısı gördüğüm için ise henüz yeni SSD'yi kullanmıyorum.
Temiz kuurlumla geçebilirsiniz bir sıkıntı çıkmaz. Ancak uyumsuzluk güncelleme size gelmemesiyle ilgisi yok sorunları haal devam eden önermediğim bir sürüm olduğu için tavsiye etmiyorum şimdilik.

Geri
Yukarı