Anakart BIOS sürümüm Q9550 ile uyumlu mudur?

Bertolacci

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhaba işlemci değiştireceğim Q9550 almayı düşünüyorum anakartım ile uyumlu sanırsam fakat emin olamadığım şey hangi BIOS sürümünü kullanmalıyım değiştirmeme gerek olup olmadığı. Foxconn sitesi çöktüğü için bakamıyorum da yardımcı olursanız sevinirim. Sistemim aşağıda.

Şu an kullandığım işlemcim: C2D e6700.
Anakart: Foxconn G41 mxe.
BIOS sürümüm: 080015, 30.09.2011

41 soket doğrudan destek veriyor diye biliyorum, ben de G41M Combo ile tak çalıştır yapmıştım. Yanlışım varsa düzeltirler.

41 soket doğrudan destek veriyor diye biliyorum, ben de G41M Combo ile tak çalıştır yapmıştım. Yanlışım varsa düzeltirler.
bende direkt tak çalıştır olarak biliyorum fakat bios sürümüyle alakasının olduğunu söyleyen mesajlar gördüm forumda benim bios sürümüm en güncel olanlardan 2011 fakat emin olamıyorum.

bende direkt tak çalıştır olarak biliyorum fakat bios sürümüyle alakasının olduğunu söyleyen mesajlar gördüm forumda benim bios sürümüm en güncel olanlardan 2011 fakat emin olamıyorum.
Sistem bilgisi kısmından anakartınızın BIOS sürümünü kontrol edin, daha sonra anakartınızın adını tam olarak yazıp işlemci desteği sayfasından Q9550 için istenen sürüm ile karşılaştırın. Aynı veya daha yüksek sürüm ise tak çalıştır olacaktır.

Ekran Alıntısı.JPG

işlemci desteği sayfasında q9550 anakartım için bu bios sürümünü gösteriyor.

2.JPG

bu ise benim bios sürümüm güncelleme yapmama gerek var mı?

Tak çalıştır kullanabilirsiniz herhangi bir BIOS güncellemesine gerek yok. Q serisi işlemciler gereksiz pahalı oluyor, XEON E5450 alabilirsin, daha uygun fiyatta ve Q9650 ile aynı performansı veriyor fakat onun için BIOS sürümünde ufak bir değişiklik yapman gerekecektir.

Tak çalıştır kullanabilirsiniz herhangi bir BIOS güncellemesine gerek yok. Q serisi işlemciler gereksiz pahalı oluyor, Xeon E5450 alabilirsin, daha uygun fiyatta ve Q9650 ile aynı performansı veriyor fakat onun için BIOS sürümünde ufak bir değişiklik yapman gerekecektir.

Xeon E5450 aldım BIOS modladım fakat stok fan yeterli olmadı. Q9650 biraz pahalı geldi ama bulursam alabilirim. Q9650 için hangi BIOS sürümünü kurmalıyım?

Xeon E5450 aldım BIOS modladım fakat stok fan yeterli olmadı. Q9650 biraz pahalı geldi ama bulursam alabilirim. Q9650 için hangi BIOS sürümünü kurmalıyım?
Yeni işlemci alacağına snowman vb ucuz kule tipi soğutucu alıp işini halledebilirsin, soruna gelecek olursak istediğin sürümü kullanabilirsin.

Yeni işlemci alacağına Snowman vb ucuz kule tipi soğutucu alıp işini halledebilirsin, soruna gelecek olursak istediğin sürümü kullanabilirsin.

Xeon işlemciyi satalı bayağı oldu zarar etmeden sattım. Yardımın için teşekkür ederim yeni açtığım konudaki sorularıma bakabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı