Anakart bozulursa bilgisayar çalışır mı?

enes52baki

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartını söktüm ve 10 dakika sonra taktım ondan sonra hiçbir türlü görüntü alamıyorum ekran kartı SSD ve RAM denedim yine olmadı klasik yöntemlerin hepsini denedim BIOS pili RAM çıkar tak vs. ama yine olmadı çıldırıyorum sorun ya işlemci ya anakart gibi yardım eder misiniz?

İyi akşamlar arkadaşlar. Ekran kartını söktüm ve 10 dakika sonra taktım ondan sonra hiçbir türlü görüntü alamıyorum ekran kartı SSD ve RAM denedim yine olmadı klasik yöntemlerin hepsini denedim BIOS pili RAM çıkar tak vs. ama yine olmadı çıldırıyorum sorun ya işlemci ya anakart gibi yardım eder misiniz?
Buzzer bağla ve sesi kaydedip at.

Hocam anakart arızasıysa kendiniz halledemezsiniz ileri seviye bilgi ve donanım gerektirir.

Hiçbir şekilde kasaya güç gelmiyor mu? Ekran kartı, PSU soket ve pinlerinizin doğru ve iyi oturduğunu kontrol edin. Statik elektrik yüklenmiş olabilir, bilgisayarın güç girişini çekin takılı olmasın daha sonra kasanın start tuşuna basılı tutun 3-4 saniye yeterli (ya da birkaç kes basın) statik elektriği boşalacaktır. (kasada RGB RAM vs. bir şey takılı ise ışıklar yanacaktır oradan görsel olarak anlarsınız elektrik geldiğini) ve tekrar deneyin hocam. Ek olarak anakarta değen kablo farklı bir cisim vb. bir şey varsa kontrol edin onlar kısa devre yaptırıyor olabilir. Aklıma gelenler bunlar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı