Anakart çalışmıyor

Virtue X

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Merhaba, BIOS uzerinde Secure Boot ayari ile oynarken görüntü gitti ve gelmedi. Çok şey denedim, BIOS pili cikartmalar, CL CMOS yapmalar vs. En son anakartın arkasinda flashback oldugunu gördüm ve onu kullanarak düzelttim. Sonra kaşınmış olmam gerekli ki gene kurcaladım ve gene görüntü gitti. BIOS flashback ile art arda iki kere sifirlamama ragmen acilmadi. Bu sefer biraz kendi haline bırakayim dedim. Şu anda BIOS flash back butonu da çalışmıyor. Yani hiçbir parcaya gerek kalmadan BIOS güncelleyen tuş da gitti. Ben anakart ipi çekti diyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, BIOS uzerinde Secure Boot ayari ile oynarken görüntü gitti ve gelmedi. Çok şey denedim, BIOS pili cikartmalar, CL CMOS yapmalar vs. en son anakartın arkasinda flashback oldugunu gördüm ve onu kullanarak düzelttim. Sonra kaşınmış olmam gerekli ki gene kurcaladım ve gene görüntü gitti. BIOS flashback ile art arda iki kere sifirlamama ragmen acilmadi. Bu sefer biraz kendi haline bırakayim dedim. Şu anda BIOS flash back butonu da çalışmıyor. Yani hiçbir parcaya gerek kalmadan BIOS güncelleyen tuş da gitti. Ben anakart ipi çekti diyorum. Sizin düşünceleriniz nedir?

Eğer ki PC fanları falan dönüyorsa yani PC açılıyor ama görüntü yoksa belliki biraz daha kurcalamak gerekli. Ama Power tuşuna basınca PC de tık yoksa kabloları kontrol et (PSU vs.) Olmadı at gitsin napcan.

Gigabyte'ın dört dörtlük yazılımlarından dolayı sanırım. Mümkünse garantiye vermeniz en iyisi olacaktır.
Aynen eski asus anakartım dipçik gibiydi. Garanti sürelerı 2 3 ay sürebiliyormuş yeni kart alıcam gibi duruyor tabi bunuda yaptırıp ikinci el olarak satabilirim teşekkür ederim.

Geri
Yukarı