Anakart CPU LED ışığı beyaz yanıyor

Screamshout

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Amd rx580
Anakart
Msi b460m
İşlemci
intel i5-10600k
Merhabalar.
Yaklaşık 5 ay önce işlemci ve anakart model yükseltmesi yaptım. Bilgisayarda işlem yaparken Chrome da işlem yaparken veya oyun oynar iken bilgisayarım bir anda kendini kapatıp tekrar açıyor ve bu işlem sonrasında anakartimin EZ Debug bölümündeki CPU ışığı beyaz yanıyor. Sorunu çözemedim gerek burada gerek yabancı forumlarda çözüm bulamadım. Yardimci olursanız şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

İşlemci değiştirirken tam takmamış veya soğutucunun vidalarını aşırı sıkmış vs. olabilirsiniz, işlemcinin pinlerinde temassızlık oluyor olabilir. Çıkartıp yeniden takmanızı öneririm. Bunu yaptıktan sonra tekrar sorun baş gösterirse yeni konu açıp veya buraya yazıp etiketleyebilirsiniz.

Anakart BIOS pilini çıkarıp tekrar takmayı dener misiniz? Daha sonrasında BIOS sıfırlanacaktır. Tekrar BIOS ayarlarınızı yaparsınız.

İşlemci çıkar tak yapar mısın ya da yaptın mı?
Hem bilgisayarı bir güzel temizlemiş olursun.
Bu sorunla ben de çok karşılaştım.
Daha dün gece aynı problemi yaşayan kişi bu işlemden sonra sorununu çözdü.
Eğer düzelmezse yine buradayım.
Hiç düşünmedim onu yapıp bilgilendirme yapacağım.

Merhaba, ben de aynı durumdan muzdaribim.
İşlemciyi çıkar tak yaptım,
Bios pilini de çıkar tak yaptım,
Ram slotlarının da yerlerini değiştirme kombinasyonunu denedim,
Ekrana görüntü gelmiyor klavye aktif olmuyor.

16gb
3070ti ekran kartı
5600x işlemci
Msi b550 gaming plus anakart

Merhaba, ben de aynı durumdan muzdaribim.
İşlemciyi çıkar tak yaptım,
BIOS pilini de çıkar tak yaptım,
RAM slotlarının da yerlerini değiştirme kombinasyonunu denedim,
Ekrana görüntü gelmiyor klavye aktif olmuyor.

16 GB
3070 Ti ekran kartı
5600X işlemci
MSI B550 Gaming Plus anakart

Hocam 5700X işlemci ve MSI B550M Pro VDH Wi-Fi anakart mevcut bende de.
Aynı sorundan muzdaribim, siz sorunu çözebildiniz mi? Çözüm yolunu benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Hocam 5700X işlemci ve MSI B550M Pro VDH Wi-Fi anakart mevcut bende de.
Aynı sorundan muzdaribim, siz sorunu çözebildiniz mi? Çözüm yolunu benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Merhaba,

Çok farklı metodlar denedim, her birinin arasında deneme yapmadığım için aslolan hangisi bilemiyorum.
- Anakartın üstündeki bütün bileşenleri çıkartıp anakarta USB ile güncelleme yaptım, MSI anakartlarda var kullanım kılavuzu varsa oradan bakabilirsin.
- Ramleri 2-4 slotlara taktım.
- Son olarak Sata SSD yerine, M2 SSD alıp Windows’u yeniden kurdum. (Kısaca format da atabilirsin, sadece diskin sağlam olduğundan emin ol)

Sonra düzeldi.

Merhaba,

Çok farklı metodlar denedim, her birinin arasında deneme yapmadığım için aslolan hangisi bilemiyorum.
- Anakartın üstündeki bütün bileşenleri çıkartıp anakarta USB ile güncelleme yaptım, MSI anakartlarda var kullanım kılavuzu varsa oradan bakabilirsin.
- Ramleri 2-4 slotlara taktım.
- Son olarak Sata SSD yerine, M2 SSD alıp Windows’u yeniden kurdum. (Kısaca format da atabilirsin, sadece diskin sağlam olduğundan emin ol)

Sonra düzeldi.
Hocam merhaba aynı sorunu yaşıyorum şuan msı b550 gaming plus ve ryzen 5 5600x işlemci de rica etsem yardımcı olur musunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı