Anakart CPU ve DRAM LED'leri yanıyor

Emin Ali

Femtopat
Daha fazla  
RAM
SİLİCON POWER 8X2 16 GB 3200MHZ CL 16
SSD veya HDD modeli
KİNGHSTON A2000 NWME M2 SSD VE SEGATE 2 TB HDD
Ekran kartı
MSİ GAMİNG X TRİO RADEON RX 6600XT
Anakart
MSİ B450M PRO VDH MAX
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600
Herkese merhaba, bugün PC'yi masadan indirdim her tarafını temizledim. Asla ıslak bir şey kullanmadım. Sadece peçete ile tozları vs. aldım ve ben bu sorunu her temizlik yaptığımda alıyorum. PC'yi geri koydum ve çalıştırdım. Görüntü yok anakartta CPU ışığı yanıyordu. Kapatım ve bir daha açtım bu sefer CPU ve DRAM ışığım yanıyordu. Temizlik yaparken ne işlemciyi ne RAM'ı ne de ekran kartını çıkarmadım. Sadece kabloları düzenledim, fanların tozunu aldım. Tüm kablolar eksiksiz takılıydı hiçbirşeyde sorun yoktu. Sonra sorunun RAM'lardan olduğunu düşünüp RAM'ları çıkardım ve pinlerini silgiyle sildim. RAM yuvalarını üfledim ve geri taktım. Sonra da anakartta CPU ışığı 2 sn yanıp 2 sn sönmeye başladı. Sonra da ekranda Memory overclocking fail hatası verdi. F1'e basıp BIOS'a gittim. Sonra BIOS'tan kontrol ettim hiçbir sorun yoktu. F10 enter yaptım PC açıldı hiçbir sorun yoktu. Ben bu PC de her seferinde aynı şeyi yaşadım ve çözümüm aynı oldu. Neden böyle bir hata veriyor ve sorunum nasıl geçer bana bilgi verirseniz sevinirim.

Geri
Yukarı