Anakart değişikliğinden sonra sistem açılırken "sinyal yok" hatası

HAYBS

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bu sabah bilgisayarımın anakartı olan B450M S2H'ı çıkarıp B550a Pro ana kartını taktım. Sistemi açınca monitöre bağlı olmasına rağmen sinyal yok diyor ne yapmalıyım?

Not: Anakart üzerindeki hata ışıklarından boot ışığı yanıyordu BIOS pilini çıkarıp taktım o ışık gitti artık CPU ışığı yanıyor.

Hocam eğer anakartınız bu Link'deki anakart ise anakartınız da BIOS flashback özelliği var BIOS güncelleyip deneyebilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer anakartan görüntü almak için uğraşıyorsan uğraşma R5 1600 AF de görüntü belekleri yok benimde başıma gelmişti
Dostum onu bende biliyorum ekran kartım var ama sinyal yok diyor b450 de görüntü vardı hiçbir parçayı yanlışda takmadım büyük ihtimalle biosdan
Hocam eğer anakartınız bu Link'deki anakart ise anakartınız da BIOS flashback özelliği var BIOS güncelleyip deneyebilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet varmış şimdi başka bir bilgisayardan en güncel bios a ulaşıp atmam lazım öyle değilmi .

İşlemcinizi desteklemeyen bir anakart almışsınız. Geçmiş olsun. İade şansınız varsa anakartı iade edin. Aksi takdirde en azından 3000 serisi işlemci almanız gerekecek.

Merhaba arkadaşlar ben bu sabah bilgisayarımın anakartı olan B450M S2H'ı çıkarıp B550a Pro ana kartını taktım. Sistemi açınca monitöre bağlı olmasına rağmen sinyal yok diyor ne yapmalıyım?

Not: Anakart üzerindeki hata ışıklarından boot ışığı yanıyordu BIOS pilini çıkarıp taktım o ışık gitti artık CPU ışığı yanıyor.

Anakart oturmadıysa sinyal monitöre gitmiyordur

Anakart ile işlemciniz uyumsuz, arkadaş link atmış zaten siz de görmüşsünüzdür. Ancak BIOS modlama ile yapılabileceği kanaatindeyim. Birkaç yabancı sitede ise "ben taktım sorunsuz çalıştı" gibi yorumlar gördüm ama ne derece doğru bilemeyiz. Kesin olan şu ki anakart üreticisinin sitesinde sizin işlemciniz desteklenenler arasında yok.

İşlemcinizi desteklemeyen bir anakart almışsınız. Geçmiş olsun. İade şansınız varsa anakartı iade edin. Aksi takdirde en azından 3000 serisi işlemci almanız gerekecek.

Sorun BIOS değilmiş bu listeyi incelememiştim. @kaiser soze aydınlattığınız için sağ olun :D

Geri
Yukarı