Anakart değişimi ne kadar tutar?

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Selamünaleyküm. Elbette biliyorum her yer farklı fiyat verir ancak aşağı yukarı bir fiyat var mıdır? Anakartım kısmı arızalandı yeni anakart alacağım değişimi için ne kadar alırlar tahmini? Ona göre bir hesap kitap yapacağım da. Kesin bilgi veremeyeceğinizi biliyorum sadece en az şu kadar alır diyebilir misiniz?

Selamünaleyküm. Elbette biliyorum her yer farklı fiyat verir ancak aşağı yukarı bir fiyat var mıdır? Anakartım kısmı arızalandı yeni anakart alacağım değişimi için ne kadar alırlar tahmini? Ona göre bir hesap kitap yapacağım da. Kesin bilgi veremeyeceğinizi biliyorum sadece en az şu kadar alır diyebilir misiniz?
Popüler f/p anakartlardan biri olan B450M serisi 2500 lira civarı. Eğer kurulumundan bahsediyorsanız çok pahalı tutacağını sanmıyorum.

İşlemciniz nedir?

Popüler F/P anakartlardan biri olan B450M serisi 2500 lira civarı. Eğer kurulumundan bahsediyorsanız çok pahalı tutacağını sanmıyorum.

Evet kurulumundan bahsediyorum. Normalde ben kendim takarım ama hiç anakart kurmadım o yüzden riske atmak istemem. Anakart olarak ASRock 550M almayı düşünüyorum bir hocamız bunu önermişti.

İşlemciniz nedir?

Hocam anakart satın almayacağım sadece kurulum ücretini sormuştum ama yine de söyleyeyim. R5 5600.

Anakartı kendiniz alıp taktırın yoksa bilgisayarcı hem ürüne kar payı koyar hem işçilik koyar.

Anakartı kendiniz alıp tkatırın yoksa bilgisayarcı hem ürüne kar payı koyar hem işçilik koyar.

Öyle yapacağım zaten son anlamyıla devrik bir yazı yazmışım anlaşılmamış benim hatam. Kurulum fiyatını sormuştum hocam.

O çok tutmaz. Tahminim en fazla 100 TL.

Hocam geçen gün arkadaşım kule tipi sogutucu aldı ben takarım boşuna para verme dedim. Ama abisi beni tanımadıgı için tabii haklı olarak güvenemediği için de bilgisayarcıya taktırdılar. Aynı bilgisayarcıya gidiyoruz bu arada. 500TL para almışlar macun ve kurulum ücreti olarak. Macun olarak da MX4 kullanmışlar.

Parayı duyunca ufak çaplı şok geçirdim 4gr MX4 300TL var yok kurulum olarak da çok fazla para almışlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı