Anakart değişimi sonrası sistem harddiskleri görmüyor

Utku3546

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar MSI Tomahawk Max'ten ASUS B550-E serisine geçiş yaptım. Q code yerinde aa yazıyor. Kasamın üstündeki USB girişleri çalışmıyor ve 2 harddiskimi sistem görmüyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu kabloyu kasadan bulup anakartın kutusundan çıkan kablo ile değiştirin.

Dosya Ekleri

• 9659583037490.jpg
    9659583037490.jpg
    11,4 KB · Görüntüleme: 33
Çok zor bir işlem mi nasıl yapabileceğimi anlatabilir misin sizin için zahmet olmaz ise?
Ne zahmeti, Estağfurullah. İlk önce kasayı açın, sonra anakartın sağ alt köşesinde SATA dediğimiz 4-5 tane port var. Plastikten yapılmıştır. Kabloları takip ederek HDD'nizin bulunduğu sata kablosunu anakart üzerinden sökün. Sonra o SATA kablosunu HDD'den çıkarın, sonra ROG anakartınızın içinde gelen SATA kablosundan 1 adet çıkarın ve HDD'ye takın. Sonra da anakartınızın üzerindeki SATA girişine -herhangi birisine- takın. Sorun çözülür.

Ne zahmeti, Estağfurullah. İlk önce kasayı açın, sonra anakartın sağ alt köşesinde SATA dediğimiz 4-5 tane port var. Plastikten yapılmıştır. Kabloları takip ederek HDD'nizin bulunduğu sata kablosunu anakart üzerinden sökün. Sonra o SATA kablosunu HDD'den çıkarın, sonra ROG anakartınızın içinde gelen SATA kablosundan 1 adet çıkarın ve HDD'ye takın. Sonra da anakartınızın üzerindeki SATA girişine -herhangi birisine- takın. Sorun çözülür.
Dediklerinizi yaptım fakat sorun devam ediyor
Yardımlarını bekliyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı